zdjęcie losowe

5.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
XVI BIEG PRZEŁAJOWY „O NÓŻ KOMANDOSA” Drukuj
poniedziałek, 08 października 2012 19:47

DSC01467Kilkuset zawodników w mundurach stanęło na linii startu 6 października br. by zawalczyć o trofea w biegu, który nosi rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. Trasa crossowa, niezwykle trudna technicznie, bogata w podbiegi, wąska, w tym roku również bardzo kręta. Wysysa wszystkie pokłady energii i weryfikuje umiejętności każdego zawodnika nie uznając litości. Tutaj sukcesem okazuje się już samo dobiegnięcie do mety. Świetna organizacja, piękna pogoda oraz sukces teamu podchorążych reprezentujących AMW oraz KS „ISKRA” sprawił, że tegoroczną edycję zdecydowanie można zaliczyć do udanych.

Mundurowi stanęli do rywalizacji punktualnie o 15.00. Start i meta umiejscowiono w Ośrodku Silesiana w Kokotku. Mężczyźni pobiegli na dystansie 10 km, a panie o połowę krótszym. Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął st. szer. WĄSICKI Sebastian z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Niemal równocześnie linię mety przekroczył sierż. BORYCHOWSKI Mariusz (7 Brygada Obrony Wybrzeża JW. 1872 Słupsk), a jako 3 na mecie zameldował się st. kpr. PELO Artur (1 Lęborski Batalion Zmechanizowany). Wśród podchorążych Akademii Marynarki Wojennej najlepsi okazali się st. mar. pchor. BRYL Jakub kończąc rywalizację na 38 miejscu w kategorii open i jednocześnie zajmując 1 miejsce w kategorii MW oraz st. mat pchor. WILK Dawid - 40 miejsce w kategorii open oraz 2 miejsce w kategorii MW.

Pozostali podchorążowie zajęli kolejno:

 • st. mar. pchor. PANASIUK Adrian - 55 miejsce,
 • mat pchor. ŻURAWSKI Patryk - 99 miejsce,
 • mat pchor. PRZYGODZKI Jakub - 181 miejsce
 • mat pchor. STANISZEWSKI Marek - 285 miejsce. (468) 

Wśród kobiet najlepsza okazała się post. WOJTULEWICZ Anna z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kolejne miejsca na podium zajęły PAPROCKA Ewelina (OSP Piechowice) oraz war. JAROSZ Elżbieta (AO Quest Jelcz Laskowice). Jedyna nasza reprezentantka mat pchor. NIERADKA Iwona sklasyfikowana została na 6 pozycji w kategorii open zwyciężając przy tym kategorię MW.

W tegorocznej edycji wzięło udział około 550 zawodniczek i zawodników.

 

DSC01466   DSC01471  DSC01481  DSC01483  DSC01495
DSC01465  

 
61 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej Drukuj
poniedziałek, 08 października 2012 19:26

bwzg2012_1Zakończyły się 61 regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej 2012 na trasie Gdynia – Sopot – Gdańsk – Gdynia, którą jako pierwszy opłyną w czasie 1,2 godziny katamaran „Oiler” prowadzony przez Roberta Kresło za nim linię mety przekroczył „Exploder ex one prowadzony przez Jakuba Kopyłowicza jako trzeci na metę wszedł jacht bez nazwy a rozpoznawany jako numer 888 na żaglu prowadzony przez Piotra Baryżewskiego.

W tym roku pogoda żeglarzy nie rozpieszczała od ładnej pogody z przebłyskami słońca do deszczu, który przyszedł nad Zatokę jak pierwsi żeglarze zbliżali się do Gdańska. Żeglarze na pewno zadowoleni z wiatru, który tężał od momentu kiedy zawodnicy wychodzili z portu na linię startu na, którą podążali wraz ze swoimi załogami tak znani żeglarze jak Roman Paszke, Mateusz Kusznierewicz, Sergiej Pawlenko, Przemek Tarnacki w tym też na jachcie s/y „Panacea”. Pomorska Młodzieżowa Reprezentacja prowadzona przez trenera kadry olimpijskiej z Olimpiady w Barcelonie z 1992 roku Leszka Dubiele, który przygotowuje młodych żeglarzy do przyszłorocznych regat Toll Ship Races 2013, do załogi, która startowała w tych regatach dołączyli młody żeglarz z Pucka Alek Czubachowski i Olimpia Dębska wnuczka brata kpt. Władysława Wagnera, którego uwieczniono w tym roku tablicą umieszczoną jako pierwszą w otwartej Alei Żeglarstwa Polskiego w Basenie Jachtowym w Gdyni.

Żeglarzom podczas startu i na trasie towarzyszył żaglowiec s/y Zawisza Czarny, flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego a tym razem jako flagowy żaglowiec regat na pokładzie którego wypłynęli dziennikarze z nestorem polskiego dziennikarstwa morskiego Bohdanem Sienkiewiczem, ekipy telewizyjne oraz zaproszeni goście z prezesem Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusławem Witkowskim, dyrektorem sportowym Polskiego Związku Żeglarskiego Tomaszem Chamerą, Burmistrzem Miasta Puck Markem Ritzem,

O godzinie 17.00 w hangarze YK Stal odświętnie wysprzątanym rozpoczęła się ceremonia zakończenia regat od Seilor Party, które zapoczątkował występ zespołu Atlantyda a do zaproszonych gości dołączyła Joanna Zielińska pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka do spraw kultury i sportu, która wraz z Prezesem POZZ Bogusławem Witkowskim i Prezesem Laboratoria Medyczne Bruss grupa Alab, Maciejem Brus sponsorem regat dekorowali zwycięzców na zakończeniu, które zaczęło się o godzinie 18.00 .

 

Załoga naszego akademickiego jachtu s/y „Admirał Dickman” startowała w grupie III (jachty o długości 9-12 metrów), zajmując w niej 13. miejsce na 27 jednostek.

Załogę s/y „Admirał Dickman” stanowili:

 • Sławomir Kuźmicki – taktyk 
 • Ireneusz Kamiński – skipper 
 • Sebastian Lewiński – trymer grota 
 • Aleksandra Tułodziecka – trymer spinakera 
 • Magdalena Kaczyńska – załoga 
 • Dominik Kościelniak – trymer geuny 
 • Daniel Dzieliński – trymer geuny.

Wyniki >>

bwzg2012_2

 
Turniej krasnali z serii GP KS "ISKRA" Drukuj
wtorek, 25 września 2012 20:39

tenis_krasnaleW dniach 15-16.09.2012 na kortach Ośrodka Tenisowego Klubu w m Suchy Dwór odbył się pierwszy turniej krasnali z serii GP KS "ISKRA".

W turnieju wystartowało trzydzieścioro dzieci, które zostały podzielone za trzy kategorie wg umiejętności. Kategoria " czerwona" -  początkująca, " zielona" średnio zaawansowana oraz OPEN zaawansowana do 12 lat.

Dzięki wielkiemu finansowemu wsparciu KS "ISKRA" przy AMW Gdynia oraz sponsorom: Restauracji KFC jak również firmie YONEX udało się zorganizować super zawody dla młodych adeptów tenisa.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

kat. czerwona:

  I miejsce - PIOTR ROMANOWSKI

II miejsce - MARTYNA KURGAN

III miejsce - JULIA RYBIŃSKA

 

kat. zielona:

  I miejsce - MARCIN SIKORSKI  

II miejsce - MATEUSZ KLIMEK

III miejsce - JULIA BOHM

 

kat. OPEN:

I miejsce - MARCIN SIKORSKI

II miejsce – KACPER GRZELAK

III miejsce – KACPER KOZLOWSKI

 

Wszystkim uczestnikom organizatorzy składają podziękowania za udział a zwycięzcom wielkie gratulacje!!!!!!

 

Link do zdjęć

 
XVII Mistrzostwa Wojska Polskiego w żeglarstwie. Drukuj
czwartek, 30 sierpnia 2012 22:17

powidz2012W dniach 20-24 sierpnia 2012 r. w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowym 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbyły się XVII Mistrzostwa Wojska Polskiego w żeglarstwie. Udział w zawodach wzięło 15 załóg, które zakwalifikowały się podczas Mistrzostw o Puchar MON w maju tego roku. Akademię Marynarki Wojennej reprezentowały dwie załogi – kadra (kmdr Sławomir KUŹMICKI - sternik, st. chor. mar. Michał ZABŁOTNY, st. bsm. Tomasz GŁOWACKI) oraz podchorążowie ( bsm. pchor. Jan TALAŚKA - sternik, bsm. pchor. Magdalena KACZYŃSKA, mat pchor. Dominik KOŚCIELNIAK). Dodatkowo dwoje podchorążych (bosm. pchor. Aleksandra TUŁODZIECKA, mat pchor. Daniel DZIELIŃSKI) startowało w załogach Zespołu Sportowego MW. Podczas mistrzostw rozegrano 15 wyścigów w systemie przesiadkowym.

Klasyfikacja końcowa XVII Mistrzostw Wojska Polskiego w żeglarstwie:

 1. 1.ZS MW Gdynia 1  - sternik szer. Katarzyna TYLIŃSKA  - 33 pkt.
 2. 2.ZS MW Gdynia 2  - sternik mar. Maciej GRABOWSKI  - 35 pkt.
 3. 3.1 Regionalna Baza Logistyczna - sternik kpt. Mariusz DONART  - 40 pkt.
 4. 4.Siły Powietrzne  - sternik  mjr Andrzej WEGNER - 45 pkt.
 5. 5.KG ŻW  - ppłk. rez. Zbigniew MICHALSKI  - 51 pkt.
 6. 6.Siły Powietrzne - st. szer. Mariusz ZŁOTOWSKI  - 84 pkt.
 7. 7.AMW Gdynia  - kmdr Sławomir KUŹMICKI - 85 pkt.
 8. 8.WSO WL Wrocław  - sierż. pchor. Szymon STANKIEWICZ  - 88 pkt.
 9. 9.3 Flotylla Okrętów Wojennych - kpt. mar. Michał CZERWIAK   - 93 pkt.
 10. 10.AMW Gdynia  -  bsm. pchor. Jan TALAŚKA  - 95 pkt.
 11. 11.AON Warszawa  - ppłk. Rez. Jan PAZIK  - 97 pkt.
 12. 12.WIGE Warszawa - mjr Andrzej KORNAFEL  - 101 pkt.
 13. 13.ZŻWP Oddział Słupsk - por. rez. Ryszard KWIATKOWSKI  - 102 pkt.
 14. 14.CSWL Poznań - sierż. Arkadiusz ROŻEK   - 130 pkt.
 15. 15.JW. 3797 Giżycko  - mł. chor. Robert HRYCZ   - 166 pkt.

 

regaty_2  regaty_7  regaty_8

zdjęcia dzięki kpt. Włodzimierz Baran, mjr Leszek Zieleniewski - 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego

 
To już szósty raz!!! Drukuj
niedziela, 03 czerwca 2012 21:36

06_02_Regaty_zeglarskie_0392012062  W miniony weekend zorganizowaliśmy już po raz szósty regaty o Puchar Rektora-Komendanta AMW.  Tym razem Neptun nie żałował nam wiatru, deszczu a nawet gradu. Na starcie zameldowały się dwie klasy jachtów: Skippi 650 oraz Delphia 28. Na pierwszych - wytrawni żeglarze regatowi, na drugich m.in. początkujący adepci sztuki  żeglarskiej. Dzięki pomocy Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW, na pokładzie jachtów Delphia 28 wystartowali nasi studenci cywilni z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich,  podchorążowie oraz kadra AMW. Dla wielu z nich była to pierwsza przygoda pod żaglami i od razu z dużymi wrażeniami.  Jeszcze przed rozpoczęciem wyścigów emocje sięgnęły zenitu. Podczas rozgrzewki, nasza żeńska załoga na jachcie „Nawigator AMW”, swoją żeglugą skupiła wszystkie obiektywy aparatów na sobie. Dziewczyny żeglowały fantastycznie, szybko i sprawnie. Niestety nie weszły 

w pełen ślizg, wbiły się w fale,  pękł prawdopodobnie bloczek achtersztagu i maszt „odjechał”.  Nasze żeglarki  wyszły z awarii bez szwanku, niestety nie mogły przystąpić do regat. Należy przypomnieć, że rok temu to właśnie ta załoga wygrała nasze regaty i również w tym roku były faworytkami. Mieliśmy nadzieje, że nasza męska załoga będzie walczyć o miejsce na podium. Niestety ich również dopadła awaria – rozwarstwiła się płetwa sterowa, co uniemożliwiło normalną żeglugę pierwszego dnia.

  W sobotni wieczór, przy grillu, był czas na podzielenie się wrażeniami, opowieści morskie oraz snucie planów na przyszłość.

  Niedziela powitała nas słońcem i słabszym wiatrem, co pozwoliło na rozegranie trzech wyścigów w klasie Skippi 650 oraz dwóch w klasie Delphia.

  Walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy załogą jachtu „Mechanik AMW” a załogą jachtu HIAB.  Zwycięsko z tej walki wyszła załoga Michała Bułkina, która wygrała ostatni wyścig regat.

  W klasie Delphia zwyciężył jacht Witomino ze sternikiem Michałem Turzyńskim (OSŻ MW) wraz z załogą: Alicja Tadych, Malwina Rybakowska (WNHiS), Dominik Kościelniak, Daniel Dzieliński (WNiUO). Mimo, że pierwszego dnia jachty żeglowały z zrefowanymi żaglami, załogi miały wiele frajdy i wrażeń. Mamy nadzieję, że spora grupa naszych studentów zasmakowała żeglowania, ścigania się pod żaglami i zdobywania wiedzy i umiejętności żeglarskich.

  Łącznie w regatach wzięło udział 50 osób. W miejscu tym, chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji regat, zabezpieczenia trasy oraz oprawy medialnej. My natomiast obiecujemy, że będziemy starali się utrzymywać wysoki poziom organizacyjny i  sportowy. Najlepszą nagrodą dla nas jest m. in. ocena sędziego głównego, który w sprawozdaniu wystawił nam najwyższe oceny oraz zadowolenie uczestników.

 

Klasa Skippi 650

I miejsce – „Mechanik AMW”

II miejsce – „HIAB”

III miejsce – „Gromans”

IV miejsce – „Akademia Marynarki Wojennej”

V miejsce – „Nawigator AMW”

 

Klasa Delphia 28

I miejsce – „Witomino”

II miejsce – „Chylonia”

III miejsce – „Redłowo”

IV miejsce – „Oksywie”

V miejsce – „Karwiny”

 

Zdjęcia z regat

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 17