zdjęcie losowe

11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
I AKADEMICKA SZTAFETA TRIATHLONOWA Drukuj
piątek, 30 maja 2014 19:55

triathlon_czernica_2014_1   „W zdrowym ciele zdrowy duch” – tę dewizę potwierdzono podczas tegorocznego szkolenia kadry naszej uczelni w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy. Dzięki inicjatywie Zarządu K.S. „Iskra” oraz kadry Studium Wojskowo - Morskiego, po raz pierwszy przeprowadzono zawody w triathlonie. Przyjęto formułę sztafety, która umożliwiła udział większej ilości zawodników oraz – w mniemaniu organizatorów – zwiększyła atrakcyjność imprezy. Pierwszą część stanowiły regaty kajakowe, należało opłynąć trasę wyznaczoną bojami. Kolejny zawodnik – kolarz, miał do pokonania trasę do okoła jeziora (22,5 km), po czym sztafetę przejmował biegacz. Do pokonania była trasa o długości prawie 7 kilometrów. Przyjęto również zasadę, że średnia wieku trójki zawodników nie mogła przekroczyć 38 lat. W pierwszym tygodniu szkolenia, na starcie stanęło pięć zespołów. Najlepszym kajakarzem okazał się kpt. W. Popowicz, jednak po odcinku rowerowym prowadzenie objęła sztafeta w składzie kmdr ppor. A. Sobieraj (kajak), st. chor. sztab. mar. I. Kamiński (rower), kmdr por. D. Sapiejka (bieg), którego nie oddała do mety.  Bardzo dobrą postawę zaprezentowała sztafeta w składzie: chor. N. Ochał, mł. chor. S. Konkel, mł. chor. T. Głowacki, która z ostatniego miejsca po regatach kajakowych, wyszła finalnie na drugie miejsce. Podczas zakończenia zawodów, dyplomy i drobne upominki uczestnikom wręczył Rektor-Komendant kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz, który jednocześnie pogratulował wszystkim zawodnikom i organizatorom za inicjatywę i udział w zawodach.

   W drugim tygodniu szkolenia do rywalizacji stanęło sześć zespołów. Do zwycięskiej załogi z poprzedniego tygodnia dołączył Prorektor ds. Wojskowych kmdr dr inż. M. Mięsikowski. Wydłużono trasę regat, mimo to zawodnicy spłynęli prawie jednocześnie, co skutkowało małymi różnicami na trasie rowerowej. Pierwszy na rowerze ruszył kmdr por. B. Pączek. Jednakże po 22,5 km stracił prowadzenie na rzecz st. chor. sztab. mar. I. Kamińskiego, który sztafetę przekazał kmdr por. D. Sapiejce. Po 29 minutach i pokonaniu 7 km przeciął linię mety, potwierdzając swoją doskonałą formę biegową. Na drugim miejscu zameldowała się sztafeta w składzie kmdr por. M. Wąż (bieg), kpt. S. Świerczyński (rower), mł. chor. K. Pobłocki.  Pełne wyniki zawodów zamieszczono na stronie K.S. „Iskra”.

Wyniki:

 

Miejsce

I EDYCJA

II EDYCJA

I

D. Sapiejka, A. Sobieraj, I. Kamiński

M. Mięsikowski, D. Sapiejka, I. Kamiński

II

N. Ochał, S. Konkel, T. Głowacki

M. Wąż, S. Świerczyński, K. Pobłocki

III

M. Sierakowski, M. Dudziński, M. Kluczyk

K. Ligęza, B. Pączek, P. Górski

IV

W. Popowicz, A. Groth, P. Rogalski

G. Kowalski, J. Zalewski, M. Zabłotny

V

S. Zarychta, T. Kutowiński, J. Łątkowski

A. Capanda, D. Kaczmarek, R. Działo

VI

-

D. Golonka, W. Ligór, A. Groth

 

Duże zainteresowanie, ogrom emocji towarzyszący zawodom oraz ciągle rosnące zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, zapewne zaowocuje w kolejnych latach kontynuacją akademickiego triathlonu.

 
NASI Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW UCZELNI WOJSKOWYCH W FUTSALU Drukuj
wtorek, 18 lutego 2014 19:52

footsal_1   W zawodach wzięło udział 5 drużyn: Akademia Marynarki Wojennej, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych oraz Akademia Obrony Narodowej.

   W wyniku rywalizacji poszczególne zespoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Akademia Obrony Narodowej;

II miejsce – Wojskowa Akademia Techniczna;

III miejsce – Akademia Marynarki Wojennej;

IV miejsce – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych;

V miejsce – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych.

 

   Królem strzelców Mistrzostw został – mjr Bogdan WŁADYCZUK z Wojskowej Akademii Technicznej.  Najlepszym bramkarzem Mistrzostw został – mł. chor. Andrzej CAPANDA z Akademii Marynarki Wojennej.

   Najstarszym zawodnikiem Mistrzostw został – ppłk Kazimierz SŁOMIANY z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

 

Wyniki poszczególnych meczów:

WAT – AMW 3 : 3

WSOSP – WSOWL 2 : 7

AON – WAT 2 : 0

AMW – WSOSP 6 : 0

WSOWL – AON 1 : 2

WAT – WSOSP 6 : 0

AMW – WSOWL 2 : 0

WSOSP – AON 2 : 10

WSOWL – WAT 3 : 5

AON – AMW 3 : 1

 

Akademię Marynarki Wojennej reprezentowali:

  • Bartłomiej JAKUS,
  • Mariusz JANKOWSKI, 
  • Sławomir ŚWIERCZYŃSKI,
  • Piotr ZOLAN,
  • Grzegorz KOWALSKI,
  • Jerzy ŁĄTKOWSKI,
  • Roman DZIAŁO,
  • Andrzej CAPANDA.

footsal_1  footsal_2  footsal_4

 
Ferie Zimowe 2013/2014 Drukuj
wtorek, 04 lutego 2014 21:54

 

   Już trzeci raz współorganizowaliśmy ferie zimowe dla dzieci kadry i pracowników naszej uczelni. Od poniedziałku do piątku (27-31.01.2014r.) liczna – bo 38. osobowa grupa dzieci, spędziła ciekawie zimowy czas na grach i zabawach.

   Zajęcia sportowe na hali sportowej, nauka jazdy na łyżwach na hali Oliwia, zajęcia na basenie, zabawa na symulatorze „Śnieżnik” oraz zajęcia plastyczne i rytmiczno-taneczne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pierwszego i ostatniego dnia z dziećmi spotkał się Rektor-Komendant AMW kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz, który na zakończenie ferii otrzymał od dzieci w podziękowaniu laurkę. Bezpieczeństwo oraz atrakcje zapewniła kadra i pracownicy AMW oraz studentki II roku pedagogiki WNHiS.

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.


Fotogaleria (stroma amw)
 
Toruński Półmaraton Świętych Mikołajów Drukuj
wtorek, 10 grudnia 2013 20:54

medale   Tegoroczny toruński Półmaraton Świętych Mikołajów zakończył sezon 2013 zmagań reprezentantów naszego klubu na trasach biegów długodystansowych. Pomimo pogodowych zawirowań kmdr. por. WAŻ Mariusz i por. TELEGŁÓW Łukasz pożegnali ten sezon startując w tym bardzo specyficznym i wymagającym biegu. Największą atrakcją był oczywiście start usytuowany na uroczyście otwieranym w ten weekend najnowocześniejszym węźle mostowym w Polsce. Trasa była bardzo urozmaicona ponieważ biegła zarówno po starówce jak i wymagającej (oblodzonej) leśnej drodze. Meta znajdowała na tartanowej bieżni Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego wypełnionego mimo chłodu sporą ilością kibiców.

    Na uwagę zasługuje fakt ze w imprezie wystartowało ponad 4000 biegaczy :). Widok takiej ilości Mikołajów, atmosfera od startu do mety oraz słynne na całą Polskę medale w formie dzwonków stawia ten bieg w gronie Naszych ulubionych.

 

Zdjęcia własne i ze strony www.maratonypolskie.pl

 

 

torun_2013_1  torun_2013_2  torun_2013_3

 
Mistrzostwa WP w biegach przełajowych. Drukuj
czwartek, 28 listopada 2013 22:53

   W dniach 14 – 16 października 2013 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych. Gospodarzem imprezy była 1 Brygada Logistyczna, a miejscem sportowych zmagań Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Wymagająca – crossowa trasa była identyczna, jak ta z wiosennych Mistrzostw Świata w biegach przełajowych.

   Ponad 150 zawodników reprezentowało wszystkie rodzaje sił zbrojnych, szkolnictwo wojskowe oraz instytucje centralne MON. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie na dystansach 3000, 4000 i 8000 metrów oraz w sztafetach mieszanych 4x1000 i męskich 4x2000 metrów. Według sędziego głównego zawodów ppłk Andrzeja Tomczaka z Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego poziom sportowych zmagań i konkurencja były wyższe niż w latach ubiegłych. Była to m.in. zasługa sportowców, którzy wyczynowo uprawiają biegi przełajowe, a prawo startu dawało im szkolenie w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. Tak, więc obok siebie na linii startu stawali amatorzy i „starzy wyjadacze”, którzy konkurują na arenach międzynarodowych, a nawet mają kwalifikacje olimpijskie. Zwyciężył duch sportowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze i na wspaniale przygotowanych trasach. Na duże podziękowania zasługują gospodarze Mistrzostw, którzy całą imprezę pod kątem sportowym, rekreacyjnym, logistycznym i promocyjnym przygotowali na medal. Słowa uznania za podjętą walkę dla 8 – osobowej reprezentacji Akademii Marynarki Wojennej, a szczególne gratulacje dla najlepszych zawodników ekipy: st. mat. pchor. Iwona Nieradka (3000 m 00:13:39) i mar. pchor. Paweł Głąb (8000m 00:32:16). Nowe doświadczenie oraz systematyczne przygotowanie, wspólne treningi i zgrupowanie z pewnością spowodują, że kolejne zawody będą jeszcze lepsze, a podchorążych - sportowców AMW zobaczymy na podium.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 17