zdjęcie losowe

174m.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Bieg o nóż Komandosa Drukuj
niedziela, 19 października 2014 15:27

9  W dniu 03.10.2014 w Lublińcu odbył się bieg organizowany przez WKB META Lubliniec. Ten wojskowy klub jest ściśle powiązany z JWK Lubliniec której dowódca Pan płk. Wiesław KUKUŁA był obecny na biegu, uczestniczył we wręczeniu medali i dekoracji zwycięzców.

  W biegu brało udział 693 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych oraz zagraniczni goście. Klub Sportowy KS ISKRA reprezentowali dowódca 2 Kompanii Szkolnej wraz 8 żołnierzami tej kompanii. Bieg rozgrywany był w okolicach ośrodka wypoczynkowego SILESIANA. W tym roku start wyznaczony został na rozległej polanie. Widok rozstawionych na szerokość około stu metrów zawodników w mundurach robił wrażenie. Trasa  (10 km dla mężczyzn i 5 km dla kobiet) co widać na zdjęciach była wymagająca i szybko weryfikowała przygotowanie kondycyjne  zawodnika (wymogiem było umundurowanie zawodnika wraz z butami wojskowymi z minimum osiemnastocentymetrową cholewką). Jako pierwszy z naszej reprezentacji na mecie zameldował się por. Łukasz TELEGŁÓW, wśród kobiet nasza jedyna zawodniczka pchor. Iwona NIERADKA ukończyła bieg na 6. miejscu i z rewelacyjnym czasem po raz kolejny znalazła się w czołówce mocno obsadzonej klasyfikacji ogólnej kobiet.

   W klasyfikacji drużynowej mistrzostw znalazło się 118 trzyosobowych drużyn a nasza drużyna ulokowała się na 11 miejscu. Największym atutem tego biegu, jest specyficzna wojskowa, sportowa atmosfera rywalizacji, która wynagradza wszystkie trudy związane z przygotowaniami oraz podróżą.

 

Gratulujemy całej drużynie!!

 

 

1234 
5678 
101112

 
63. BŁĘKITNA WSTĘGA ZATOKI GDAŃSKIEJ Drukuj
niedziela, 05 października 2014 16:10

 bwzg_01  Corocznie, w pierwszy październikowy weekend, na wodach Zatoki Gdańskiej rozgrywane są regaty o Błękitna Wstęgę Zatoki Gdańskiej. Regaty dość nietypowe, bo rozgrywane tzw. formułą australijską, czyli bez podziału na klasy, startuje wszystko co jest napędzane siłą wiatru od kaitów, deski z żaglem, po katamarany. Zwycięzca jest jeden.  W tym roku pobito rekord frekwencji, na starcie zameldowało się 143 jednostek na pokładach których znajdowało się 620 żeglarzy.
Naszą uczelnię reprezentowały dwa jachty „Admirał Dickman” (57. miejsce open i 4. w klasie Delphia 40) oraz „Oktant” (44. miejsce w open i 6. w klasie jachtów do 9 m)

 

Wyniki: http://63.blekitnawstega.pl/wp-content/uploads/2014/10/wyniki2014.pdf

Więcej na stronie: http://www.pozz.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1685:rekordowa-wstega&catid=68:aktualnoci-poz&Itemid=353

 

bwzg_02 bwzg_03 bwzg_04 bwzg_05

 
VIII REGATY O PUCHAR REKTORA-KOMENDANTA AMW Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 20:19
4   Kiedy w 2007 roku organizowaliśmy po raz pierwszy regaty w klasie Skippi 650, nikt z nas nie myślał, że impreza stanie się cykliczna i dojdzie do ósmej edycji. Co więcej, udaje się nam „ściągnąć” coraz więcej zawodników, a nie jest to łatwe, bo imprez żeglarskich w tym czasie jest sporo.
   W tym roku do udziału zaprosiliśmy żeglarzy w trzech klasach: Skippi 650, Delphia 24 One Designe oraz Delphia 28. Regatom towarzyszyła też rywalizacja żeglarzy z JKMW Kotwica. Na pokładach jachtów łącznie startowało ponad 150 żeglarzy. Uroczystego otwarcia regat dokonał Prorektor do spraw wojskowych kmdr dr inż. Mariusz Mięsikowski, który podkreślił rolę żeglarstwa w naszej uczelni. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie i korzystnym warunkom wiatrowym udało się rozegrać dwa wyścigi we wszystkich klasach. Niestety, trzeci wyścig musiał być przerwany z powodu słabnącego wiatru, który dodatkowo często zmieniał kierunek. Dzięki determinacji i cierpliwości sędziny głównej Marty Olędzkiej, udało się rozegrać jeszcze jeden wyścig.  Późny powrót do portu, w którym czekał na zawodników grill, gdzie można było powspominać i porozumować o planach na przyszłość.
   Niedziela, to piękna żeglarska pogoda. Udało się rozegrać zaplanowane trzy wyścigi, które wyłoniły zwycięzców. W porcie tradycyjna wojskowa grochówka z wkładką oraz uroczyste zakończenie regat.
   Na uzdanie zasługują nie tylko zwycięzcy w poszczególnych klasach, ale wszyscy uczestnicy regat. Nam jako organizatorom, najbardziej sprzyjała pogoda i miła atmosfera, którą stworzyli zawodnicy. W tym miejscu należy wymienić tych, którzy przyczynili się i wsparli organizację regat. Do sponsorów tych regat należeli: Akademia Marynarki Wojennej, Ministerstwo Obrony Narodowej (dzięki wsparciu Departamentu Wychowania i Promocji Obronności), Ministerstwo Sportu i Turystyki (dzięki Wojskowej Federacji Sportu) oraz Klub Sportowy „Iskra”. Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od kolegów żeglarzy z Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW, dzięki którym mieliśmy statek Komisji Regatowej, ponton zabezpieczający regaty oraz pięć Delphi 28 z opiekunami.  Duże podziękowania kierujemy do władz Mariny Gdynia, która umożliwiała naszym gościom darmowy postój przyczep i jachtów na terenie portu. A tak prezentują się wyniki regat:
KLASA DELPHIA 24 OD
 1. VECTRA
 2. APOTEX
 3. CELFAST SAILING TEAM
 4. INDYGO
 5. DELPHIA/PANTENIUS
 6. ODSZKODOWANIA
 7. MARINE WORKS
 8. JKW
 9. AUTO PODLASIE
KLASA SKIPPI 650
 1. FAN CLUB SKIPPI 650
 2. K.S. ISKRA AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ
 3. K.S. ISKRA MECHANIK AMW
 4. K.S. ISKRA NWIGATOR AMW
 5. JKMW KOTWICA ELISA
 6. STOWARZYSZENIE KLASY 650 HIAB
KLASA DELPHIA 28
 1. WITOMINO (Samorząd AMW)
 2. KARWINY (Kadra AMW)
 3. CHYLONIA (Podchorążowie i kadra AMW)
 4. OKSYWIE (Podchorążowie AMW)
 5. REDLOWO (Kadra AMW)
Wyniki regat towarzyszących JKMW Kotwica na stronie:  http://www.jkmw-kotwica.pl/
1  2  3
  
 
I AKADEMICKA SZTAFETA TRIATHLONOWA Drukuj
piątek, 30 maja 2014 19:55

triathlon_czernica_2014_1   „W zdrowym ciele zdrowy duch” – tę dewizę potwierdzono podczas tegorocznego szkolenia kadry naszej uczelni w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy. Dzięki inicjatywie Zarządu K.S. „Iskra” oraz kadry Studium Wojskowo - Morskiego, po raz pierwszy przeprowadzono zawody w triathlonie. Przyjęto formułę sztafety, która umożliwiła udział większej ilości zawodników oraz – w mniemaniu organizatorów – zwiększyła atrakcyjność imprezy. Pierwszą część stanowiły regaty kajakowe, należało opłynąć trasę wyznaczoną bojami. Kolejny zawodnik – kolarz, miał do pokonania trasę do okoła jeziora (22,5 km), po czym sztafetę przejmował biegacz. Do pokonania była trasa o długości prawie 7 kilometrów. Przyjęto również zasadę, że średnia wieku trójki zawodników nie mogła przekroczyć 38 lat. W pierwszym tygodniu szkolenia, na starcie stanęło pięć zespołów. Najlepszym kajakarzem okazał się kpt. W. Popowicz, jednak po odcinku rowerowym prowadzenie objęła sztafeta w składzie kmdr ppor. A. Sobieraj (kajak), st. chor. sztab. mar. I. Kamiński (rower), kmdr por. D. Sapiejka (bieg), którego nie oddała do mety.  Bardzo dobrą postawę zaprezentowała sztafeta w składzie: chor. N. Ochał, mł. chor. S. Konkel, mł. chor. T. Głowacki, która z ostatniego miejsca po regatach kajakowych, wyszła finalnie na drugie miejsce. Podczas zakończenia zawodów, dyplomy i drobne upominki uczestnikom wręczył Rektor-Komendant kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz, który jednocześnie pogratulował wszystkim zawodnikom i organizatorom za inicjatywę i udział w zawodach.

   W drugim tygodniu szkolenia do rywalizacji stanęło sześć zespołów. Do zwycięskiej załogi z poprzedniego tygodnia dołączył Prorektor ds. Wojskowych kmdr dr inż. M. Mięsikowski. Wydłużono trasę regat, mimo to zawodnicy spłynęli prawie jednocześnie, co skutkowało małymi różnicami na trasie rowerowej. Pierwszy na rowerze ruszył kmdr por. B. Pączek. Jednakże po 22,5 km stracił prowadzenie na rzecz st. chor. sztab. mar. I. Kamińskiego, który sztafetę przekazał kmdr por. D. Sapiejce. Po 29 minutach i pokonaniu 7 km przeciął linię mety, potwierdzając swoją doskonałą formę biegową. Na drugim miejscu zameldowała się sztafeta w składzie kmdr por. M. Wąż (bieg), kpt. S. Świerczyński (rower), mł. chor. K. Pobłocki.  Pełne wyniki zawodów zamieszczono na stronie K.S. „Iskra”.

Wyniki:

 

Miejsce

I EDYCJA

II EDYCJA

I

D. Sapiejka, A. Sobieraj, I. Kamiński

M. Mięsikowski, D. Sapiejka, I. Kamiński

II

N. Ochał, S. Konkel, T. Głowacki

M. Wąż, S. Świerczyński, K. Pobłocki

III

M. Sierakowski, M. Dudziński, M. Kluczyk

K. Ligęza, B. Pączek, P. Górski

IV

W. Popowicz, A. Groth, P. Rogalski

G. Kowalski, J. Zalewski, M. Zabłotny

V

S. Zarychta, T. Kutowiński, J. Łątkowski

A. Capanda, D. Kaczmarek, R. Działo

VI

-

D. Golonka, W. Ligór, A. Groth

 

Duże zainteresowanie, ogrom emocji towarzyszący zawodom oraz ciągle rosnące zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, zapewne zaowocuje w kolejnych latach kontynuacją akademickiego triathlonu.

 
NASI Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW UCZELNI WOJSKOWYCH W FUTSALU Drukuj
wtorek, 18 lutego 2014 19:52

footsal_1   W zawodach wzięło udział 5 drużyn: Akademia Marynarki Wojennej, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych oraz Akademia Obrony Narodowej.

   W wyniku rywalizacji poszczególne zespoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Akademia Obrony Narodowej;

II miejsce – Wojskowa Akademia Techniczna;

III miejsce – Akademia Marynarki Wojennej;

IV miejsce – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych;

V miejsce – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych.

 

   Królem strzelców Mistrzostw został – mjr Bogdan WŁADYCZUK z Wojskowej Akademii Technicznej.  Najlepszym bramkarzem Mistrzostw został – mł. chor. Andrzej CAPANDA z Akademii Marynarki Wojennej.

   Najstarszym zawodnikiem Mistrzostw został – ppłk Kazimierz SŁOMIANY z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

 

Wyniki poszczególnych meczów:

WAT – AMW 3 : 3

WSOSP – WSOWL 2 : 7

AON – WAT 2 : 0

AMW – WSOSP 6 : 0

WSOWL – AON 1 : 2

WAT – WSOSP 6 : 0

AMW – WSOWL 2 : 0

WSOSP – AON 2 : 10

WSOWL – WAT 3 : 5

AON – AMW 3 : 1

 

Akademię Marynarki Wojennej reprezentowali:

 • Bartłomiej JAKUS,
 • Mariusz JANKOWSKI, 
 • Sławomir ŚWIERCZYŃSKI,
 • Piotr ZOLAN,
 • Grzegorz KOWALSKI,
 • Jerzy ŁĄTKOWSKI,
 • Roman DZIAŁO,
 • Andrzej CAPANDA.

footsal_1  footsal_2  footsal_4

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 17