zdjęcie losowe

20.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Bieg Niepodległościowy Gdyni 2014 Drukuj
poniedziałek, 01 grudnia 2014 20:32

bn2014  Bieganie jest modne i na czasie. Z pewnością można rzec, że w Polsce na stałe zagościła moda na uprawianie tego sportu. Bieganie jest doskonałą formą  spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, budowania kondycji, hartowania organizmu i ducha. Co więcej, uczy systematyczności-tej treningowej, ale także tej życiowej w każdym aspekcie codziennych czynności. Zmęczenie, a także wysiłek fizyczny oraz radość z pokonywania własnych słabości  to główne czynniki dające tak wiele satysfakcji i radości osobom uprawiającym ten sport. Zamiłowanie do biegania szczególnie jest widoczne pośród studentów wojskowych, żołnierzy zawodowych oraz pracowników cywilnych, którzy reprezentują barwy naszej uczelni na licznych zawodach sportowych odbywających się na terenie całej Polski. Nasi reprezentanci również systematycznie biorą udział w zawodach odbywających się na terenie Gdyni - Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. W ostatniej tego typu imprezie na Biegu Niepodległościowym Gdyni, którego trasa wiodła głównymi ulicami naszego cudownego miasta, na dystansie 10 km, Akademię Marynarki Wojennej reprezentowało ponad 35 osób. Studenci, żołnierze zawodowi, a także wspomniani już pracownicy cywilni akademii, ostatecznie, zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy, wytrwałość, walkę z sercem o każdy metr i każdą uciekającą sekundę. Osiągnięte rezultaty to czasy na przestrzeni od 38 do 50 min, lecz nie wyniki są najważniejsze, a duch sportu, zdrowy tryb życia i dobra zabawa w towarzystwie kolegów i przyjaciół. Kolejny bieg z serii gdyńskiego Grand Prix- „Bieg Urodzinowy Gdyni” już w lutym.

 

link do zdjęć >>>

link video >>>

wyniki Grand Prix Gdyni >>>

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 
Zwycięstwo na koniec sezonu. Drukuj
wtorek, 21 października 2014 20:22

dickman    Październik to miesiąc, kiedy tradycyjnie odbywają się regaty kończące sezon żeglarski.  Ostatnie dla naszych załóg to regaty o Puchar Komendanta Ośrodka Żeglarskiego MW, kończące sezon w Marynarce Wojennej RP oraz regaty zakończenia sezonu w Jacht Klubie MW Kotwica.

   Pierwsze z nich odbyły się w piątek (17.10), a udział w nich wzięło 10 załóg reprezentujących jednostki MW, wśród nich załoga reprezentująca naszą uczelnię na jachcie „Admirał Dickman”. Regaty przeprowadzono na jachtach klasy Delphia 40, które umożliwiały przeprowadzenie regat bez konieczności wprowadzenia przeliczników pomiarowych. Pogoda dopisała, wiatr dochodzący do 18 węzłów, pozwolił na szybką żeglugę.  Trasa regat wiodła z Gdynia do Gdańska (pława N7) i z powrotem z metą przy pławie GS. Nasza załoga po nienajlepszym starcie , na pierwszym znaku lokowała się na 4. miejscu. Dobra praca całej załogi oraz znajomość akwenu (co okazało się kluczowe), doprowadziła do objęcia prowadzenia po minięciu pławy N7 i nie oddania do mety.  Drugie miejsce zajęła załoga ORP „Grom” (sternik kmdr ppor. Sebastian Kała), trzecie załoga reprezentująca 3FO (sternik por. Michał Czerwiak). Zwycięstwo tym cenniejsze, gdyż udało się przełamać trzyletnią hegemoni ę reprezentacji 3FO. Zwycięską załogę stanowili:

 • st. chor. sztab. mar. Ireneusz Kamiński
 • st. chor. mar. Michał Zabłotny
 • mł. chor. mar. Szymon Konkel
 • mł. chor. mar. Tomasz Głowacki
 • pchor. Dominik Kościelniak
 • pchor. Ewelina Roman
 • pchor. Mateusz Gerasimiuk
 • pchor. Anna Żelazna

 

Następnego dnia, nasz kolejny jacht  - „Oktant” z czteroosobową załogą, wystartował w regatach zakończenia sezonu JK MW Kotwica.

O tych regatach więcej na http://www.jkmw-kotwica.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=59

 

fot.:Paweł Wojtczyk

 

Dickman_1Dickman_2Dickman_3Dickman_4

 
Bieg o nóż Komandosa Drukuj
niedziela, 19 października 2014 15:27

9  W dniu 03.10.2014 w Lublińcu odbył się bieg organizowany przez WKB META Lubliniec. Ten wojskowy klub jest ściśle powiązany z JWK Lubliniec której dowódca Pan płk. Wiesław KUKUŁA był obecny na biegu, uczestniczył we wręczeniu medali i dekoracji zwycięzców.

  W biegu brało udział 693 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych oraz zagraniczni goście. Klub Sportowy KS ISKRA reprezentowali dowódca 2 Kompanii Szkolnej wraz 8 żołnierzami tej kompanii. Bieg rozgrywany był w okolicach ośrodka wypoczynkowego SILESIANA. W tym roku start wyznaczony został na rozległej polanie. Widok rozstawionych na szerokość około stu metrów zawodników w mundurach robił wrażenie. Trasa  (10 km dla mężczyzn i 5 km dla kobiet) co widać na zdjęciach była wymagająca i szybko weryfikowała przygotowanie kondycyjne  zawodnika (wymogiem było umundurowanie zawodnika wraz z butami wojskowymi z minimum osiemnastocentymetrową cholewką). Jako pierwszy z naszej reprezentacji na mecie zameldował się por. Łukasz TELEGŁÓW, wśród kobiet nasza jedyna zawodniczka pchor. Iwona NIERADKA ukończyła bieg na 6. miejscu i z rewelacyjnym czasem po raz kolejny znalazła się w czołówce mocno obsadzonej klasyfikacji ogólnej kobiet.

   W klasyfikacji drużynowej mistrzostw znalazło się 118 trzyosobowych drużyn a nasza drużyna ulokowała się na 11 miejscu. Największym atutem tego biegu, jest specyficzna wojskowa, sportowa atmosfera rywalizacji, która wynagradza wszystkie trudy związane z przygotowaniami oraz podróżą.

 

Gratulujemy całej drużynie!!

 

 

1234 
5678 
101112

 
63. BŁĘKITNA WSTĘGA ZATOKI GDAŃSKIEJ Drukuj
niedziela, 05 października 2014 16:10

 bwzg_01  Corocznie, w pierwszy październikowy weekend, na wodach Zatoki Gdańskiej rozgrywane są regaty o Błękitna Wstęgę Zatoki Gdańskiej. Regaty dość nietypowe, bo rozgrywane tzw. formułą australijską, czyli bez podziału na klasy, startuje wszystko co jest napędzane siłą wiatru od kaitów, deski z żaglem, po katamarany. Zwycięzca jest jeden.  W tym roku pobito rekord frekwencji, na starcie zameldowało się 143 jednostek na pokładach których znajdowało się 620 żeglarzy.
Naszą uczelnię reprezentowały dwa jachty „Admirał Dickman” (57. miejsce open i 4. w klasie Delphia 40) oraz „Oktant” (44. miejsce w open i 6. w klasie jachtów do 9 m)

 

Wyniki: http://63.blekitnawstega.pl/wp-content/uploads/2014/10/wyniki2014.pdf

Więcej na stronie: http://www.pozz.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1685:rekordowa-wstega&catid=68:aktualnoci-poz&Itemid=353

 

bwzg_02 bwzg_03 bwzg_04 bwzg_05

 
VIII REGATY O PUCHAR REKTORA-KOMENDANTA AMW Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 20:19
4   Kiedy w 2007 roku organizowaliśmy po raz pierwszy regaty w klasie Skippi 650, nikt z nas nie myślał, że impreza stanie się cykliczna i dojdzie do ósmej edycji. Co więcej, udaje się nam „ściągnąć” coraz więcej zawodników, a nie jest to łatwe, bo imprez żeglarskich w tym czasie jest sporo.
   W tym roku do udziału zaprosiliśmy żeglarzy w trzech klasach: Skippi 650, Delphia 24 One Designe oraz Delphia 28. Regatom towarzyszyła też rywalizacja żeglarzy z JKMW Kotwica. Na pokładach jachtów łącznie startowało ponad 150 żeglarzy. Uroczystego otwarcia regat dokonał Prorektor do spraw wojskowych kmdr dr inż. Mariusz Mięsikowski, który podkreślił rolę żeglarstwa w naszej uczelni. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie i korzystnym warunkom wiatrowym udało się rozegrać dwa wyścigi we wszystkich klasach. Niestety, trzeci wyścig musiał być przerwany z powodu słabnącego wiatru, który dodatkowo często zmieniał kierunek. Dzięki determinacji i cierpliwości sędziny głównej Marty Olędzkiej, udało się rozegrać jeszcze jeden wyścig.  Późny powrót do portu, w którym czekał na zawodników grill, gdzie można było powspominać i porozumować o planach na przyszłość.
   Niedziela, to piękna żeglarska pogoda. Udało się rozegrać zaplanowane trzy wyścigi, które wyłoniły zwycięzców. W porcie tradycyjna wojskowa grochówka z wkładką oraz uroczyste zakończenie regat.
   Na uzdanie zasługują nie tylko zwycięzcy w poszczególnych klasach, ale wszyscy uczestnicy regat. Nam jako organizatorom, najbardziej sprzyjała pogoda i miła atmosfera, którą stworzyli zawodnicy. W tym miejscu należy wymienić tych, którzy przyczynili się i wsparli organizację regat. Do sponsorów tych regat należeli: Akademia Marynarki Wojennej, Ministerstwo Obrony Narodowej (dzięki wsparciu Departamentu Wychowania i Promocji Obronności), Ministerstwo Sportu i Turystyki (dzięki Wojskowej Federacji Sportu) oraz Klub Sportowy „Iskra”. Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od kolegów żeglarzy z Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW, dzięki którym mieliśmy statek Komisji Regatowej, ponton zabezpieczający regaty oraz pięć Delphi 28 z opiekunami.  Duże podziękowania kierujemy do władz Mariny Gdynia, która umożliwiała naszym gościom darmowy postój przyczep i jachtów na terenie portu. A tak prezentują się wyniki regat:
KLASA DELPHIA 24 OD
 1. VECTRA
 2. APOTEX
 3. CELFAST SAILING TEAM
 4. INDYGO
 5. DELPHIA/PANTENIUS
 6. ODSZKODOWANIA
 7. MARINE WORKS
 8. JKW
 9. AUTO PODLASIE
KLASA SKIPPI 650
 1. FAN CLUB SKIPPI 650
 2. K.S. ISKRA AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ
 3. K.S. ISKRA MECHANIK AMW
 4. K.S. ISKRA NWIGATOR AMW
 5. JKMW KOTWICA ELISA
 6. STOWARZYSZENIE KLASY 650 HIAB
KLASA DELPHIA 28
 1. WITOMINO (Samorząd AMW)
 2. KARWINY (Kadra AMW)
 3. CHYLONIA (Podchorążowie i kadra AMW)
 4. OKSYWIE (Podchorążowie AMW)
 5. REDLOWO (Kadra AMW)
Wyniki regat towarzyszących JKMW Kotwica na stronie:  http://www.jkmw-kotwica.pl/
1  2  3
  
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 17