zdjęcie losowe

1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Do pracy jadę rowerem. Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 13:27

Zarząd Dróg i Zieleni serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu "Do pracy jadę rowerem". Celem konkursu jest zachęcenie pracowników firm, mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni do podróżowania do pracy rowerem.

Zachęcam do zapoznania się z zaproszeniem umieszczonym w załączniku.

 

OSOBY Z AMW ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W KONKURSIE PROSZONE SĄ O KONTAKT ZE ST. BSM. DAMIANEM KACZMARKIEM Z KANCELARII JAWNEJ!

 
SEKCJA TENISA STOŁOWEGO – REAKTYWACJA Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 21:40

tenis  Dzięki zaangażowaniu Bartosza KUCHARSKIEGO, ruszamy z treningami sekcji tenisa stołowego. Zajęcia będą odbywać się w bloku 300, gdzie do dyspozycji są cztery stoły.

Kontakt z B. Kucharskim tel. 58 626 26 24.

 

Zapraszamy!!!

 

 
Zimowe przygotowania do wiosennej sztafety triathlonowej. Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 16:59

 Tacx_Blue_Motion_trainer_MTB   W przyszłym roku, kontynuując naszą sztafetę triathlonową, będziemy rywalizować na trasie rowerowej. Aby umożliwić dobre przygotowanie najlepszych kolarzy, zapraszamy naszych klubowiczów do korzystania z nowo zakupionych trenażerów rowerowych. Jeden z nich (Tacx Blue Motion) zakupiliśmy z naszych klubowych środków, drugi nabyła uczelnia. Do dyspozycji mamy więc dwa stanowiska (rowery są w dwóch rozmiarach 23 i 19 cali), czyli każdy dopasuje swoją wielkość.

Przewidujemy również zakup ergometru wioślarskiego, który będzie służył do utrzymania formy podczas sezonu zimowego. Ergometr wprawia w ruch większość partii mięśni, głównie brzucha, nóg, rąk i barków. Doskonale odwzorowuje czynności wykonywane na wodzie. Z tymi kajakowymi tak średnio, ale… na pewno poprawi siłę naszych najlepszych kajakarzy. Natomiast dla biegaczy – przypominamy, w niekorzystn aurę, można korzystać z dwóch bieżni w bloku 300.

W maju już kolejna sztafeta triathlonowa! Nie dajcie się zimie, wiosna już blisko!

 
Bieg Niepodległościowy Gdyni 2014 Drukuj
poniedziałek, 01 grudnia 2014 20:32

bn2014  Bieganie jest modne i na czasie. Z pewnością można rzec, że w Polsce na stałe zagościła moda na uprawianie tego sportu. Bieganie jest doskonałą formą  spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, budowania kondycji, hartowania organizmu i ducha. Co więcej, uczy systematyczności-tej treningowej, ale także tej życiowej w każdym aspekcie codziennych czynności. Zmęczenie, a także wysiłek fizyczny oraz radość z pokonywania własnych słabości  to główne czynniki dające tak wiele satysfakcji i radości osobom uprawiającym ten sport. Zamiłowanie do biegania szczególnie jest widoczne pośród studentów wojskowych, żołnierzy zawodowych oraz pracowników cywilnych, którzy reprezentują barwy naszej uczelni na licznych zawodach sportowych odbywających się na terenie całej Polski. Nasi reprezentanci również systematycznie biorą udział w zawodach odbywających się na terenie Gdyni - Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. W ostatniej tego typu imprezie na Biegu Niepodległościowym Gdyni, którego trasa wiodła głównymi ulicami naszego cudownego miasta, na dystansie 10 km, Akademię Marynarki Wojennej reprezentowało ponad 35 osób. Studenci, żołnierze zawodowi, a także wspomniani już pracownicy cywilni akademii, ostatecznie, zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy, wytrwałość, walkę z sercem o każdy metr i każdą uciekającą sekundę. Osiągnięte rezultaty to czasy na przestrzeni od 38 do 50 min, lecz nie wyniki są najważniejsze, a duch sportu, zdrowy tryb życia i dobra zabawa w towarzystwie kolegów i przyjaciół. Kolejny bieg z serii gdyńskiego Grand Prix- „Bieg Urodzinowy Gdyni” już w lutym.

 

link do zdjęć >>>

link video >>>

wyniki Grand Prix Gdyni >>>

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 
Zwycięstwo na koniec sezonu. Drukuj
wtorek, 21 października 2014 20:22

dickman    Październik to miesiąc, kiedy tradycyjnie odbywają się regaty kończące sezon żeglarski.  Ostatnie dla naszych załóg to regaty o Puchar Komendanta Ośrodka Żeglarskiego MW, kończące sezon w Marynarce Wojennej RP oraz regaty zakończenia sezonu w Jacht Klubie MW Kotwica.

   Pierwsze z nich odbyły się w piątek (17.10), a udział w nich wzięło 10 załóg reprezentujących jednostki MW, wśród nich załoga reprezentująca naszą uczelnię na jachcie „Admirał Dickman”. Regaty przeprowadzono na jachtach klasy Delphia 40, które umożliwiały przeprowadzenie regat bez konieczności wprowadzenia przeliczników pomiarowych. Pogoda dopisała, wiatr dochodzący do 18 węzłów, pozwolił na szybką żeglugę.  Trasa regat wiodła z Gdynia do Gdańska (pława N7) i z powrotem z metą przy pławie GS. Nasza załoga po nienajlepszym starcie , na pierwszym znaku lokowała się na 4. miejscu. Dobra praca całej załogi oraz znajomość akwenu (co okazało się kluczowe), doprowadziła do objęcia prowadzenia po minięciu pławy N7 i nie oddania do mety.  Drugie miejsce zajęła załoga ORP „Grom” (sternik kmdr ppor. Sebastian Kała), trzecie załoga reprezentująca 3FO (sternik por. Michał Czerwiak). Zwycięstwo tym cenniejsze, gdyż udało się przełamać trzyletnią hegemoni ę reprezentacji 3FO. Zwycięską załogę stanowili:

  • st. chor. sztab. mar. Ireneusz Kamiński
  • st. chor. mar. Michał Zabłotny
  • mł. chor. mar. Szymon Konkel
  • mł. chor. mar. Tomasz Głowacki
  • pchor. Dominik Kościelniak
  • pchor. Ewelina Roman
  • pchor. Mateusz Gerasimiuk
  • pchor. Anna Żelazna

 

Następnego dnia, nasz kolejny jacht  - „Oktant” z czteroosobową załogą, wystartował w regatach zakończenia sezonu JK MW Kotwica.

O tych regatach więcej na http://www.jkmw-kotwica.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=59

 

fot.:Paweł Wojtczyk

 

Dickman_1Dickman_2Dickman_3Dickman_4

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 17