zdjęcie losowe

13.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
IX Regaty o Puchar Rektora-Komendanta. Drukuj
wtorek, 02 czerwca 2015 11:41

AMW

Żeglarska pogoda czyli bardzo silny wiatr, dużo słońca oraz ekstremalna żegluga po wodach Zatoki Gdańskiej – takie warunki spotkały około stu żeglarzy, którzy wystartowali w regatach. Dwudniowe zawody przeprowadzono w trzech klasach: Delphia 28 (pięć załóg), Delphia 24 OD (osiem załóg) oraz Scandinavia 650/Skippi 650 (siedem załóg). Pierwszego dnia żeglarze walczyli nie tylko z konkurentami, ich głównym przeciwnikiem był bardzo silny wiatr (w porywach osiągał siłę ponad 30 węzłów – 70 Beauforta). Niektóre załogi zostały pokonane przez awarie techniczne, jednak większość radziła sobie i rozegrała cztery wyścigi. Nasi reprezentanci w klasie Skippi 650 tego dnia nie zaliczyli do udanych. Najpierw jacht „Akademia Marynarki Wojennej” w wyniku silnego szkwału wywrócił się i uszkodził bom. Chwile później na jachcie „Nawigator” pękła wanta, co skutkowało złamaniem masztu.

W tym samym czasie, bardzo doświadczona załoga jachtu Flexistav Sailing Team, uległa wywrotce do góry dnem. Groziło im zatopienie, całe szczęście szybka pomoc naszej motorówki i innych jachtów, zapobiegła groźnej sytuacji. Po 5 godzinach holowania, wrócili bezpiecznie do portu. Na zmęczonych i trochę zmarzniętych, ale pełnych pozytywnych emocji żeglarzy czekał grill, przy którym dyskutowano o ekscytującym dniu.

 

Niedziela powitała żeglarzy pięknym słońce i silnym wiatrem do 25 węzłów. Udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi, które wyłoniły najlepsze załogi.

Podczas uroczystego zakończenia, Prorektor ds. wojskowych kmdr dr inż. Mariusz Mięsikowski podziękował zawodnikom oraz organizatorom (K.S. „Iskra” oraz Ośrodkowi Wychowania Fizycznego i Sportu). W opinii zawodników i sędziów impreza była bardzo udana, również dzięki dużej pomocy komendanta i kadry Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW. Za rok jubileuszowa X edycja regat, miejmy nadzieję, że będzie również udana.

 

Oficjalne wyniki IX Regaty o Puchar Rektora-Komendanta. (.pdf)

 

Gryegory_2Gryegory_4Grzegorz_1Grzegorz_6Grzegorz_5Grzegorz_8Grzegorz_9Grzegorz_8_2

 
III Edycja Akademickiej Sztafety Triathlonowej Drukuj
poniedziałek, 25 maja 2015 21:31

DSC_7502  Emocje, pot, zmęczenie i ogromna satysfakcja. Tak pokrótce można zobrazować rywalizację podczas III Akademickiej sztafety triathlonowej. Akademicki Ośrodek Szkoleniowy w Czernicy oraz jego piękne otoczenie są fantastycznym miejscem do organizowania takich zawodów. Nasza sztafeta, podobnie jak w ubiegłym roku, składała się z regat kajakami (tym razem dwóch kajakarzy na dłuższej trasie), jazdy rowerem dookoła jeziora (ponad 22 km) oraz biegu na dystansie 6,5 km. Na start zgłosiło się pięć zespołów. Sędzia główny – kmdr rez. mgr Sławomir Tybura czuwał na prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Pierwszy etap, regaty kajakami, wygrała załoga w składzie Piotr Górski i Krzysztof Wojciechowski, która przekazała sztafetę Bartłomiejowi Pączkowi. Na drugim miejscu przypłynęli Witold Popowicz i Roman Działo, przekazali sztafetę Tomaszowi Skrzeszewskiemu. Na trasę rowerową wyruszono z małymi różnicami czasowymi. Pierwszym rowerzystą okazał się Ireneusz Kamiński, który przekazał „pałeczkę” Dariuszowi Sapiejce. Ten zespół prowadzenia już nie oddał do końca i jak dotychczas jest niepokonaną drużyną Akademickiej Sztafety Triathlonowej. Na drugim miejscu przybiegł Jerzy Łątkowski, natomiast trzecie Sławomir Świerczyński. Kolejne dwa składy zanotowały duże straty, jednakże walka o czwarte miejsce była zawzięta. Zwycięsko z niej wyszła drużyna Mariusza Tołtyżewskiego, który pokonał w rywalizacji biegowej Dariusza Golonkę.

Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i otrzymaniu braw od kibiców, spotkano się przy wspólnym grillu, przygotowanym przez Klub Sportowy „Iskra”. Na kolejne zawody zapraszamy we wrześniu, mamy nadzieję, że frekwencja i pogoda dopisze.

 

Miejsce Zawodnicy/dyscyplina
I A.  Sobieraj, K. Pobłocki (kajak), I. Kamiński (rower), D. Sapiejka (bieg)
II P. Górski, K. Wojciechowski (kajak), B. Pączek (rower), J. Łątkowski (bieg)
III P. Zwolan, A. Capanda (kajak), D. Kaczmarek (rower), S. Świerczyński (bieg)
IV W. Popowicz, R. Działo (kajak), T. Skrzeszewski (rower), M. Tołtyżewski (bieg)
V N. Urynowicz, M. Sierakowski (kajak), D. Klawitter (rower), D. Golonka (bieg)

 

DSC_7392DSC_7427DSC_7454DSC_7511DSC_7491

 
1. PZU Gdańsk Maraton 2015 Drukuj
poniedziałek, 25 maja 2015 21:20

pzu_logo_g  W ubiegłą niedzielę 17 maja o godzinie 09.00 wystartował 1. PZU Gdańsk Maraton 2015. Spod hali targowej Amber Expo wystartowało w sumie ponad 2 tys. z 10 krajów: Hiszpania, Holandia, Litwa, Niemcy, Polska, Rosja, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina i Wielka Brytania. Trasa wiodła przez centrum Gdańska, w tym przez ulicę Długą i Długi Targ, bramę historyczną nr 2, Europejskie Centrum Solidarności, Park Nadmorski, Ergo Arenę i PGE Arenę. To pierwsza edycja gdańskiego biegu, która ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz sportowych imprez Pomorza. Na trasę ruszyli politycy, przedsiębiorcy, studenci, i emeryci. Maraton wygrał Piotr Szpigiel z Braniewa z czasem netto: 02:37:26.

Nie zabrakło reprezentantów naszego Klubu Sportowego „ISKRA”. 1. PZU Gdańsk Maraton ukończyli: Pani Katarzyna Śliwińska (debiut na dystansie maratońskim z czasem netto: 04:44:31) oraz Mariusz Wąż (czas netto: 03:39:20).

 

Serdeczne Gratulacje.

 Kasia1Kasia2Snake2Kasia3Snake3

 
Wings for Life World Run 2015 Drukuj
wtorek, 05 maja 2015 09:58

 logo  3 maja 2015 roku o godz. 1300 polskiego czasu w 35 lokalizacjach na całym świecie odbyła się wyjątkowa impreza biegowa: Wings For Life World Run. Jest to bieg, którego celem jest zbieranie środków na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Wings For Life to jedyne zawody biegowe, w których nie ma tradycyjnej linii mety, a dystans pokonywany przez zawodnika wyznacza samochód pościgowy.

   W Polsce bieg odbył się w Poznaniu i wzięło w nim udział ponad 3000 zawodników. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Klubu Sportowego „ISKRA” przy Akademii Marynarki Wojennej: kmdr por. Mariusz WĄŻ, st. chor. mar. Michał ZABŁOTNY i mł. chor. mar. Tomasz GŁOWACKI.


Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali z nas kciuki.

 

Tomek

 

wflwr_01wings2015_01wflwr_02 wflwr_03 wflwr_04
 
42. Maraton Dębno 2015 Drukuj
wtorek, 28 kwietnia 2015 14:17

m.waz_02  12 kwietnia 2015 na ulicach Dębna i w okolicznych miejscowościach odbył się 42. Maraton Dębno 2015. Jest to najstarszy maraton organizowany w Polsce i zaliczany jest do Korony Maratonów Polskich. Na starcie stanęło ponad 2000 zawodniczek i zawodników a ukończyło maraton (z czasem poniżej 5 godzin) 1820 osób.

Pogoda tylko częściowo oszczędziła tegorocznych maratończyków. Było słonecznie ale bardzo wietrznie. Niemniej jednak trasa należy do szybkich i tegoroczny maraton wygrał Kenijczyk Felix Kipkorir Kangogo z czasem 2:14:28. Tuż za nim, na metę wbiegli dwaj zawodnicy z Ukrainy Oleander Babaryka i Mykola Iukhymchuk. Maraton ukończył także nasz zawodnik kmdr. por Mariusz WĄŻ z czasem 3:44:44. Był to jego dziewiąty maraton. Obecny wynik jest jego rekordem życiowym, a 42 Maraton Dębno to ostatni z cyku Korony Maratonów Polskich, który ukończył w okresie krótszym niż 24 miesiące.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 17