zdjęcie losowe

3.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Wielki sukces naszej reprezentantki Katarzyny Śliwińskiej Drukuj
piątek, 04 września 2015 21:55

plaza_15_1  W sobotę 29 sierpnia 2015r. odbyła się szósta edycja maratonu zorganizowanego całkowicie po plaży. Ten wyjątkowy a zarazem bardzo ciężki bieg (ze względu na specyfikę podłoża) jest jedyną taką imprezą organizowaną w Polsce i jedną z dwóch w Europie. Obecnie maratony odbywają się prawie wszędzie, w każdym możliwym miejscu. „Bałtycki Maraton brzegiem morza” organizowany przez Urząd Morski w Gdyni ze względu na miejsce jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Trasą biegu jest piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cechy ubitej gruntowej drogi. Niemniej jednak wyniki, które są ok. 1 godziny gorsze od wyników klasycznych maratonów wskazują na to że ciężko jest pokonywać wiatr, piasek i morskie fale na dystansie ponad 42 kilometrów. W maratonie uczestniczyli nasi reprezentanci: Katarzyna Śliwińska i Mariusz Wąż. To był trzeci maraton, który w tym roku pokonała Pani Katarzyna. Na tym królewskim dystansie zajęła zaszczytne 5 miejsce w kategorii kobiet z czasem 4:57:27 (67 – Open). Gratulacje zasłużone tym bardziej, że dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w „XXI Maratonie Solidarności” organizowanego na ulicach Trójmiasta. Mariusz Wąż ukończył Bałtycki Maraton na pozycji 47 (Open) z czasem 4:32:50. Również Gratulujemy.

 

plaza_15_2plaza_15_3plaza_15_4plaza_15_5plaza_15_6
 
XXI Polpharma Maraton "Solidarności" Drukuj
piątek, 04 września 2015 21:42

polfarma_15_115 sierpnia 2015r. 806 zawodników z 26 państw pobiegło w XXI Polpharma Maratonie "Solidarności". Z własnymi słabościami oraz upałem zmierzyli się także reprezentanci naszego KS Iskra: Katarzyna ŚLIWIŃSKA oraz Mariusz WĄŻ. Gdy uczestnicy ustawili się na starcie, termometr na gdyńskim magistracie wskazywał 24,5 stopnia Celsjusza. Później było już tylko coraz cieplej.

W naszym kraju jest obecnie wiele maratonów, ale nie byłoby tych imprez, gdyby nie zryw Sierpnia 80. Stoczniowcy pokazali, że warto walczyć o swoje. Maraton "Solidarności" to podziękowanie tym wspaniałym bohaterom. To nie tylko sport, ale także krzewienie pamięci o naszej najnowszej historii - podkreślał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarności". Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni nadmienił natomiast, że maratończycy oddadzą hołd i wezmą udział w wielkim święcie radości, bo Sierpień '80 to jedno z największych polskich zwycięstw.

Nasi reprezentanci wypadli całkiem nieźle: Katarzyna Śliwińska z czasem 4:47:52 (K-56) oraz Mariusz Wąż z czasem 3:40:49 (M-121).

Gratulujemy.


polfarma_15_5polfarma_15_4polfarma_15_3polfarma_15_2

 
IX Regaty o Puchar Rektora-Komendanta. Drukuj
wtorek, 02 czerwca 2015 11:41

AMW

Żeglarska pogoda czyli bardzo silny wiatr, dużo słońca oraz ekstremalna żegluga po wodach Zatoki Gdańskiej – takie warunki spotkały około stu żeglarzy, którzy wystartowali w regatach. Dwudniowe zawody przeprowadzono w trzech klasach: Delphia 28 (pięć załóg), Delphia 24 OD (osiem załóg) oraz Scandinavia 650/Skippi 650 (siedem załóg). Pierwszego dnia żeglarze walczyli nie tylko z konkurentami, ich głównym przeciwnikiem był bardzo silny wiatr (w porywach osiągał siłę ponad 30 węzłów – 70 Beauforta). Niektóre załogi zostały pokonane przez awarie techniczne, jednak większość radziła sobie i rozegrała cztery wyścigi. Nasi reprezentanci w klasie Skippi 650 tego dnia nie zaliczyli do udanych. Najpierw jacht „Akademia Marynarki Wojennej” w wyniku silnego szkwału wywrócił się i uszkodził bom. Chwile później na jachcie „Nawigator” pękła wanta, co skutkowało złamaniem masztu.

W tym samym czasie, bardzo doświadczona załoga jachtu Flexistav Sailing Team, uległa wywrotce do góry dnem. Groziło im zatopienie, całe szczęście szybka pomoc naszej motorówki i innych jachtów, zapobiegła groźnej sytuacji. Po 5 godzinach holowania, wrócili bezpiecznie do portu. Na zmęczonych i trochę zmarzniętych, ale pełnych pozytywnych emocji żeglarzy czekał grill, przy którym dyskutowano o ekscytującym dniu.

 

Niedziela powitała żeglarzy pięknym słońce i silnym wiatrem do 25 węzłów. Udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi, które wyłoniły najlepsze załogi.

Podczas uroczystego zakończenia, Prorektor ds. wojskowych kmdr dr inż. Mariusz Mięsikowski podziękował zawodnikom oraz organizatorom (K.S. „Iskra” oraz Ośrodkowi Wychowania Fizycznego i Sportu). W opinii zawodników i sędziów impreza była bardzo udana, również dzięki dużej pomocy komendanta i kadry Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW. Za rok jubileuszowa X edycja regat, miejmy nadzieję, że będzie również udana.

 

Oficjalne wyniki IX Regaty o Puchar Rektora-Komendanta. (.pdf)

 

Gryegory_2Gryegory_4Grzegorz_1Grzegorz_6Grzegorz_5Grzegorz_8Grzegorz_9Grzegorz_8_2

 
III Edycja Akademickiej Sztafety Triathlonowej Drukuj
poniedziałek, 25 maja 2015 21:31

DSC_7502  Emocje, pot, zmęczenie i ogromna satysfakcja. Tak pokrótce można zobrazować rywalizację podczas III Akademickiej sztafety triathlonowej. Akademicki Ośrodek Szkoleniowy w Czernicy oraz jego piękne otoczenie są fantastycznym miejscem do organizowania takich zawodów. Nasza sztafeta, podobnie jak w ubiegłym roku, składała się z regat kajakami (tym razem dwóch kajakarzy na dłuższej trasie), jazdy rowerem dookoła jeziora (ponad 22 km) oraz biegu na dystansie 6,5 km. Na start zgłosiło się pięć zespołów. Sędzia główny – kmdr rez. mgr Sławomir Tybura czuwał na prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Pierwszy etap, regaty kajakami, wygrała załoga w składzie Piotr Górski i Krzysztof Wojciechowski, która przekazała sztafetę Bartłomiejowi Pączkowi. Na drugim miejscu przypłynęli Witold Popowicz i Roman Działo, przekazali sztafetę Tomaszowi Skrzeszewskiemu. Na trasę rowerową wyruszono z małymi różnicami czasowymi. Pierwszym rowerzystą okazał się Ireneusz Kamiński, który przekazał „pałeczkę” Dariuszowi Sapiejce. Ten zespół prowadzenia już nie oddał do końca i jak dotychczas jest niepokonaną drużyną Akademickiej Sztafety Triathlonowej. Na drugim miejscu przybiegł Jerzy Łątkowski, natomiast trzecie Sławomir Świerczyński. Kolejne dwa składy zanotowały duże straty, jednakże walka o czwarte miejsce była zawzięta. Zwycięsko z niej wyszła drużyna Mariusza Tołtyżewskiego, który pokonał w rywalizacji biegowej Dariusza Golonkę.

Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i otrzymaniu braw od kibiców, spotkano się przy wspólnym grillu, przygotowanym przez Klub Sportowy „Iskra”. Na kolejne zawody zapraszamy we wrześniu, mamy nadzieję, że frekwencja i pogoda dopisze.

 

Miejsce Zawodnicy/dyscyplina
I A.  Sobieraj, K. Pobłocki (kajak), I. Kamiński (rower), D. Sapiejka (bieg)
II P. Górski, K. Wojciechowski (kajak), B. Pączek (rower), J. Łątkowski (bieg)
III P. Zwolan, A. Capanda (kajak), D. Kaczmarek (rower), S. Świerczyński (bieg)
IV W. Popowicz, R. Działo (kajak), T. Skrzeszewski (rower), M. Tołtyżewski (bieg)
V N. Urynowicz, M. Sierakowski (kajak), D. Klawitter (rower), D. Golonka (bieg)

 

DSC_7392DSC_7427DSC_7454DSC_7511DSC_7491

 
1. PZU Gdańsk Maraton 2015 Drukuj
poniedziałek, 25 maja 2015 21:20

pzu_logo_g  W ubiegłą niedzielę 17 maja o godzinie 09.00 wystartował 1. PZU Gdańsk Maraton 2015. Spod hali targowej Amber Expo wystartowało w sumie ponad 2 tys. z 10 krajów: Hiszpania, Holandia, Litwa, Niemcy, Polska, Rosja, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina i Wielka Brytania. Trasa wiodła przez centrum Gdańska, w tym przez ulicę Długą i Długi Targ, bramę historyczną nr 2, Europejskie Centrum Solidarności, Park Nadmorski, Ergo Arenę i PGE Arenę. To pierwsza edycja gdańskiego biegu, która ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz sportowych imprez Pomorza. Na trasę ruszyli politycy, przedsiębiorcy, studenci, i emeryci. Maraton wygrał Piotr Szpigiel z Braniewa z czasem netto: 02:37:26.

Nie zabrakło reprezentantów naszego Klubu Sportowego „ISKRA”. 1. PZU Gdańsk Maraton ukończyli: Pani Katarzyna Śliwińska (debiut na dystansie maratońskim z czasem netto: 04:44:31) oraz Mariusz Wąż (czas netto: 03:39:20).

 

Serdeczne Gratulacje.

 Kasia1Kasia2Snake2Kasia3Snake3

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 17