Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie.

220517 wilkasy 01W dniach 22.05-25.05.2017 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Miejscem rywalizacji zawodników była baza Akademickiego Związku Sportowego w Wilkasach, a regaty odbywała się na jeziorze Niegocin. Naszą uczelnię reprezentowało troje podchorążych: Ewelina ROMAN, Anna ŻELAZNA oraz Karol KUKULSKI. Opiekunem i zarazem trenerem naszej załogi był Pan Sławomir KUŹMICKI.

Pierwszego dnia odbyła się odprawa oraz zapisy zawodników. Uczelnie z całej Polski wystawiły łącznie 68 załóg. Na odprawie przedstawiono ogólne zasady oraz trasy wyścigów. Dnia 23 maja nasza załoga przystąpiła do pierwszego dnia rywalizacji, w którym odbyły się wyścigi eliminacyjne do dwóch grup finałowych (złotej i srebrnej). Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko, niestety nie udało się awansować do grupy złotej. W dwóch następnych dniach regat klasyfikowaliśmy się w środku stawki grupy srebrnej.

Całość zawodów przebiegała w miłej, sportowej atmosferze. Oprócz rywalizacji na wodzie ważnym aspektem była także integracja studentów oraz wymiana doświadczenia regatowego. Organizatorzy w tym celu zorganizowali ognisko z kiełbaskami i koncertem szantowym.

Z całą pewnością udział w zawodach tak dużej rangi przyniósł masę doświadczenia naszym żeglarzom. Przez trzy dni podchorążowie doskonalili się w zakresie taktyki regatowej, obserwacji warunków hydrometeorologicznych oraz bezpiecznego pływania w grupie.

220517 wilkasy 02