XII Regaty o Puchar Rektora-Komendanta AMW

xii regaty 2018 1   Przy bardzo słonecznej pogodzie, słabym wietrze oraz w miłej atmosferze, na wodach Zatoki Gdańskiej odbyły się coroczne regaty o Puchar Rektora-Komendanta AMW. Na otwarcie regat przybył Prorektor ds. kształcenia kmdr dr hab. Dariusz Bugajski, który zaznaczył, że regaty to nie tylko rywalizacja, ale również okazja do współdziałania, aktywnego spędzania czasu oraz rozwoju swoich umiejętności.

Do rywalizacji zgłosiły się cztery załogi, w skład których wchodziła kadra, podchorążowie, studenci oraz pracownicy cywilni. Mimo słabego wiatru, udało się przeprowadzić trzy wyścigi. Każdy bieg miał swoją dramaturgię, co wyścig zmieniali się liderzy klasyfikacji generalnej. Pierwszy wyścig wygrywa załoga s/y Redłowa ze sterniczką Anną Żelazną, która od razu po starcie zdecydowała się żeglować w lewą stronę, co pozwoliło jej uzyskać kilkudziesięciu metrową przewagą nad załogą s/y Chyloni. Drugi wyścig rozpoczął się od słabego startu wszystkich załóg, mimo to najlepsza pozycję zajął Artur Bogdanowicz, który żeglując w lewą stronę trasy, zbudował bezpieczna przewagę nad pozostałymi załogami. Pecha miała załoga s/y Redłowa, która płynąc na drugiej pozycji, dotknęła górnego znaku, zmuszona była wykręcić karę 360 stopni.

Skutkowało to utratą drugiej lokaty w tym wyścigu na rzecz jachtu s/y Chylonia ze sternikiem Michałem Czerwiakiem. Wyścig został skrócony z powodu słabnącego wiatru. Po krótkiej przerwie, sędzia zdecydował się rozegrać jeszcze jeden wyścig. Od startu prowadzenie objął jacht s/y Chylonia, który utrzymał je do mety, czym zapewnił sobie zwycięstwo w całych regatach. Ostatecznie ostatni wyścig wyłonił zwycięzców.

 

Wyścig 1

Wyścig 2

Wyścig 3

Ilość punktów

Miejsce

s/y Redłowo

1

3

2

6

II

s/y Chylonia

2

2

1

5

I

s/y Oksywie

4

4

4

12

IV

s/y Karwiny

3

1

3

7

III

 

I miejsce s/y Chylonia Michał Czerwiak – sternik, Karol Orynowicz, Cyprian Szwejda, Maciej Szymkowiak, Jarosław Lewandowski.

II miejsce s/y Redłowo Anna Żelazna – sternik, Piotr Bekier, Stanisław Milewski, Szymon Konkel, Przemysław Hańczyc.

III miejsce s/y Karwiny Artur Bogdanowicz – sternik, Jarosław Błaszkiewicz, Marek Dudziński, Marek Kowalewski, Jarosław Listkowski.

IV miejsce s/y Oksywie Magdalena Kowalska – sternik, Jacek Wajchert, Piotr Ćwikła, Andrzej Capanda, Agata Osińska.

Organizatorem regat był Ośrodek Szkolenia Morskiego oraz Klub Sportowy „Iskra”.

xii regaty 2018 2xii regaty 2018 3xii regaty 2018 4xii regaty 2018 5