EGZAMIN NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO

patent zjInformujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki umożliwiło przeprowadzenie egzaminów m.in. na patent żeglarza jachtowego. 

Wszystkie egzaminy zostaną przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 792) oraz wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego.

Egzaminy na patent żeglarza jachtowego odbędą się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym AMW (Czernica ul. Leśna 26, 89-632 Brusy)według poniższego harmonogramu.
Każdorazowo do egzaminu może przystąpić maksymalnie 6 osób. Osoby przystępujące do egzaminu muszą posiadać własne długopisy, maseczki oraz rękawiczki jednorazowe.


Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Osoby chętne do przystąpienia do egzaminu prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej dwa dni przed planowanym terminem egzaminu Opłata egzaminacyjna dla osób pełnoletnich wynosi 250 zł, uczniowie, studenci – 125 zł.

Wpłaty należy dokonać najpóźniej do dnia poprzedzającego egzamin na konto:

93 1240 5354 1111 0010 4486 0377
Klub Sportowy „ISKRA” przy AMW, ul. inż. Śmidowicza 69, 81-107 Gdynia

W treści przelewu: nr egzaminu, Imię i Nazwisko.

Przystępujący do egzaminu musi posiadać:
- dowód tożsamości np.: dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną;
- dowód wpłaty za egzamin;
- ważną legitymację szkolną/studencką, jeżeli osoba jest uprawniona do zniżki i dokonała 50 % opłaty za egzamin;
- zgodę rodziców na uprawnianie turystyki wodnej, wypełnioną przez oboje rodziców (osoby niepełnoletnie);
- środki ochrony indywidualnej (maseczka ew. przyłbica, rękawiczki, długopis).

Przypominamy, że osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego, posiada uprawnienia do:

1. Prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych,
2. Prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Ilość miejsc na egzaminie każdorazowo 6 osób.
Wszelkich informacji w sprawie egzaminu udziela:
Ireneusz Kamiński, tel. 502 355 991
Tomasz Głowacki, tel. 694 476 444

Czytaj więcej: EGZAMIN NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO

ŻEGLARZE K.S. ISKRA W LIDZE MISTRZÓW

ii 3   W ostatnim tygodniu października zakończyła się włoska liga żeglarska, co umożliwiło ogłoszenie najlepszych załóg kwalifikujących się do SAILING Champions League 2020. Miło nam powiadomić, że nasi żeglarze znaleźli się wśród najlepszych załóg. Należy przypomnieć zawodników, którzy przyczynili się do sukcesu:

Wojtek Myśliwiec (sternik)
Marcin Panaś
Ireneusz Kamiński
Jan Talaśka
Kasia Tylińska
Andrzej Kucienski
Adam Łożyński
Rafał Błażejczyk.

W lidze reprezentowane jest osiemnaście państw. Więcej informacji nt. Champions Leauge: https://sailing-championsleague.com/

szczecin zmp 1ligazeglarska 2 1

KS ISKRA czwartym klubem żeglarskim w Polsce!

szczecin zmp 1  Ostatnia runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej została rozegrana na j. Dąbie w Szczecinie. Przed regatami zajmowaliśmy 6. miejsce, na które spadliśmy po bardzo nieudanych regatach w Świnoujściu, mając 3 punkty do miejsca czwartego i 6 do trzeciego. O tytuł Klubowego Mistrza Polski walczyły trzy kluby: Giżycka Grupa Regatowa, Jeziorak Yacht Club Iława oraz Legia Warszawa.
Niestety, obowiązki służbowe spowodowały, że połowa stałej załogi nie mogła wystartować i trzeba było wspierać się nowymi członkami załogi: Adamem Łożyńskim i Rafałem Błażejczukiem, ale obaj sprawdzili się w 100%. Regaty ponownie rozegrano na jachtach Tom 28. Pogoda dopisała, a nasza załoga zaczęła od dwóch wygranych wyścigów (łącznie wygraliśmy 4). Po jedenastu wyścigach nasza załoga zajęła czwarte miejsce, takie samo ostatecznie w całym cyklu ekstraklasy. Klubowymi Mistrzami Polski na rok 2019 została załoga Giżyckiej Grupy Regatowej, drugie miejsce Jeziorak Yacht Club Iława, trzecie Legia Warszawa. Ostatnie trzy kluby spadły do I ligi, do ekstraklasy weszły: Yacht Club Gdansk HRMRacing Team, Yacht Klub Polski Gdynia GSC Yachting oraz  UKS Albatros WOLIN.
Ogromny sukces utworzonego teamu w sezonie 2019 tworzyli:
Wojtek Myśliwiec (sternik)
Marcin Panaś
Ireneusz Kamiński
Jan Talaśka
Kasia Tylińska
Andrzej Kucienski
Adam Łożyński
Rafał Błażejczyk
 
Klasyfikacja końcowa:
1. Giżycka Grupa Regatowa - Marek Stańczyk
2. Sailing Legia - Kuba Pawluk
3. Jeziorak Yacht Club - Karol Górski
4. KS Iskra - Wojtek Myśliwiec
5. Pogon Yacht Racing - Krzysztof Łobodziec
6. Sztorm Grupa - Piotr Małecki
7. Olsztyński Klub Żeglarski - Wujo Plitkin
8. Jacht Klub Morski GRYF - Paweł Ejsmont
9. Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit - Tomasz Kulesza
10. Odyssey Sailing Club - Jacek Turczynowicz
11. Odyssey Sailing Club 2 - Bartłomiej Wójciak
12. Yacht Club Sopot - Paweł Górski
szczecin zmp 2szczecin zmp 3szczecin zmp 4
 

ZAŁOGA KS ISKRA AMW WYGRYWA II EDYCJĘ EKSTRAKLASY ŻEGLARSKIEJ!

  ii 1Dużym sukcesem naszych reprezentantów zakończyła się II edycja ekstraklasy żeglarskiej. Tym razem regaty odbyły się na „naszym podwórku” czyli Gdyni, w ramach największej regatowej imprezy żeglarskiej Gdynia Volvo Sailing Days. Od samego początku załoga naszego klubu pokazała, że przeciwnicy nie mogą liczyć na gościnność i walka będzie o każdy metr. Warunki pogodowe były wymagające, dość silny wiatr i spora fala, z którą nie wszyscy sobie dobrze radzili. Mimo sporej przewagi punktowej przed ostatnimi wyścigami, walka o końcowe zwycięstwo rozegrała się w dwóch ostatnich, kiedy to nasi żeglarze utracili koncentrację. Ostatecznie prowadzenie udało się obronić przed Jeziorak Yacht Club - w ubiegłoroczny rankingu zajęli II miejsce. Załoga w składzie: Wojciech Myśliwiec (sternik), Marcin Panaś, Andrzej Kucieński i Jan Talaśka włożyła w zwycięstwo ogrom pracy. Za dwa tygodnie III edycja ekstraklasy. Tym razem w Świnoujściu na jachtach klasy Toma 28.

 

ii 2ii 3ii 4