REPREZENTACJA AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ W AUSTRII

austria 2019 1    Końcówka września to czas wielkiego wyzwania dla naszych biegaczy. Po raz drugi pojechali Oni do Austrii wziąć udział w bardzo ciężkim górskim biegu Schockl-XTrail. Jest to ekstremalny bieg na orientację na górze Schoclk (1445 m n.p.m.) w pobliżu miasta Graz w Austrii. W tym roku bieg był wyjątkowo trudny z powodu padającego deszczu (ulewy) i silnego wiatru, dodatkowym utrudnieniem był start naszych zawodników w mundurach ćwiczebnych.

Akademię Marynarki Wojennej oraz Klub Sportowy „Iskra” reprezentowali :

kmdr Praczyk Tomasz
st. chor. szt. Mar. Mrozowski Przemysław
st. chor. szt. Tołtyżewski Mariusz
chor. Działo Roman

Nasza drużyna w całości ukończyła wszystkie etapy biegu. Tak jak w zeszłym roku były to cztery podbiegi na wspomnianą górę o łącznej długości 17 km., i 1400 metrów przewyższenia. Nasi biegacze jak się okazało są wszechstronnie uzdolnieni. Dodatkowo  wzięli oni udział w I Międzynarodowym Turnieju Strzeleckim z broni pneumatycznej zorganizowanym przez Polonijny Klub Aktywności Sportowych – strzelectwo Sportowe PAKA-s z Wiednia. Kolejnym wyzwaniem była nauka strzelania z łuku sportowego i udział w zorganizowanych zawodach łuczniczych w terenie leśnym (niespotykana forma zawodów łuczniczych, polegająca na strzelaniu z łuku do celów w lesie). Cele w większości są w bardzo niedogodnych miejscach np. za drzewami lub w zagłębieniach podczas gdy zawodnik musi strzelać z oznaczonego miejsca).

austria 2019 2austria 2019 3austria 2019 4austria 2019 5

austria 2019 6austria 2019 7austria 2019 8austria 2019 9

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej www.pai.media.pl,www.schoeckkl-xtrail.at, z archiwum Arkadiusza Paluczaka oraz archiwum zawodników. Więcej o wyjeździe naszych zawodników do Austrii można przeczytać na nw. stronie internetowej. http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=6466/