Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą.

wfl2019 1  Już szósty raz odbył się bardzo wyjątkowy bieg ”Wings for Life World Run”. O jego wyjątkowości stanowi kilka faktów:

  • jest to jedyny bieg na świecie, podczas którego meta goni zawodników,
  • odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie (Poznań 1300),
  • 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest do organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym.

W tym roku prawie 8000 osób stanęło na starcie polskiej edycji biegu Wings for Life World Run. Bieg drugi rok z rzędu rozpoczynał się na terenie Targów Poznańskich. Tegoroczna formuła biegu została lekko zmodyfikowana - aby nie "zamęczyć" biegaczy samochód pościgowy przyśpieszał co pół godziny a nie jak w poprzednich edycjach co godzinę. Zmiana ta spowodowała znaczne skrócenie biegu. 5,5 godziny – tyle trwała ucieczka przed Samochodem Pościgowym, ubiegłorocznego globalnego zwycięzcy, 30-letniego Szweda Arona Andersona, który poruszając się na wózku do użytku codziennego, w Sunrise na Florydzie, pokonał 89,85 km. W tym roku Globalnym Zwycięzcą został Rosjanin Ivan Motorin, który w Izmirze pokonał 64,37 km. Globalną Zwyciężczynią została jego rodaczka Nina Zarina startująca w Zug, gdzie przebiegła 53,72 km. Ponad to jednym z ważniejszych wydażeń było przekroczenie linii startu o własnych siłach przez Davida Mzee, który był sparaliżowany na skutek wypadku, a dzięki wzięciu udziału w jednym z wielu przełomowych projektów badawczych dotowanych przez Wings for Life, już dziś mógł przejść niewielki dystans podczas Światowego Biegu w Zug w Szwajcarii.

Jak co roku nie mogło zabraknąć reprezentacji Klubu Sportowego ISKRA przy Akademii Marynarki Wojennej w składzie: kmdr Mariusz WĄŻ, st. chor. sztab. mar. Michał ZABŁOTNY oraz st. chor. mar. Tomasz GŁOWACKI.

wfl2019 2