Reprezentanci KS „ISKRA” w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych.

przelaj 06042019 1    W minioną sobotę (06.04.2019 r.), Akademia Marynarki Wojennej była gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło pięć uczelni (ASzWoj reprezentował jeden zawodnik). Rozegrano kilka konkurencji. Najwięcej radości przyniosły nam panie, które zwyciężyły sztafetę 4x1000 m (K. Franczyk, J.Nita, K. Tylińska, P. Angel) oraz Katarzyna Tylińska, która zwyciężyła w biegu na 3000 m w kat. pow. 35 lat. P. Angiel w biegu na 3000 m zajęła 3. miejsce w kategorii do 35 lat. Dużym sukcesem było również zajęcie trzeciego miejsca przez męską sztafetę 4x1000 m (P. Borkowski, H. Kupis, M. Tołtyżewski, P. Patalon). Drugie miejsce na podium wywalczył również I.Kamiński w biegu na 8000 m w kategorii pow. 46 lat. Na tym samym dystansie Mariusz Tołtyżewski w kategorii 35-45 lat, zajął trzecie miejsce. Szczególne brawa należą się całej reprezentacji, która wkładając wiele wysiłku na bardzo trudnej, interwałowej trasie przełajowej, wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując jedynie Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.