Półmaraton Ślężański

polmaraton 24032018 4  To było prawdziwe święto biegania w Sobótce w dniu 24 marca 2018 r. odbył się 11. Panas Półmaraton Ślężański. Przy bardzo dobrych warunkach pogodowych a zarazem bardzo trudnej trasie, do mety dobiegło 4078 biegaczy pokonując dystans 21 kilometrów.

Długość wszystkich podbiegów – 9,3 km.
Odległość miejsca startu i mety – 600 m (2,8% dystansu).
Wysokość nad poziomem morza: start – 183 m, meta 187 m.
Różnica wysokości miejsca startu i mety – 4 m (ok. 0,2 m/km).
Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy – ok. 200 m.
Różnica wysokości najdłuższego (2,1 km) podbiegu na Przełęcz Tąpadła- ok. 110 m.

polmaraton 24032018 1

W ramach Półmaratonu Ślężańskiego rozegrane zostały Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego.

Nasi reprezentanci z Sobótki przywieźli cztery puchary. Klub Sportowy „Iskra” przy Akademii Marynarki Wojennej reprezentowali:
kmdr por. Mariusz WĄŻ zajął III miejsce w klasyfikacji Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w kategorii M45
st. chor. szt. Mariusz TOŁTYŻEWSKI zajął II miejsce w klasyfikacji Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w kategorii M40
mł. chor. Damian KACZMAREK

Reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej zajęła 3 miejsce w Półmaratonie w klasyfikacji Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego.
Nasi podchorążowie także stanęli na wysokości zadania.