Półmaraton ONICO Gdynia

polmaraton 18032018 2   W niedzielę 18 marca prawie sześć siedem tysięcy biegaczy wyruszyło na trasę ONICO Gdynia Półmaraton. Wśród nich pojawili się reprezentanci Akademii Marynarki Wojennej i KS ISKRA. Pracownicy cywilni: Katarzyna ŚLIWIŃSKA i Iwona DUDZIUK, podchorążowie oraz żołnierze w składzie kmdr Mariusz WĄŻ, st. chor. szt. Mariusz TOŁTYŻEWSKI (1:26:09 uzyskując życiowy czas), st. chor. szt. Przemysław MROZOWSKI, mł. chor. Damian KACZMAREK,bosmt. pchor. Kinga TOMASZEWSKA. Zawodnicy na całej trasie zmierzyli się nie tylko ze swoimi słabościami ale przede wszystkim z trudnymi warunkami pogodowymi. Pomimo wiosennego słońca panował dokuczliwy zimny wiatr, który chwilami dodawał skrzydeł ale głównie wychładzał mięśnie biegaczom.


   Trasa prowadząca na metę zaczynała się od 2 kilometrowego podbiegu ulicą Świętojańską, przez następne 5 kilometrów zawodnicy mogli wykorzystać spadek terenu i nabrać sił na długiej prostej z niewielkimi przewyższeniami terenu. Ostatnie kilometry do mety zawodnicy musieli ponownie pokonać podbieg ulicą Świętojańską. Ostatni kilometr odbywał się bulwarem nadmorskim przy silnym i zimnym wietrze od strony morza. Niekorzystne warunki pogodowe zostały wynagrodzone biegaczom przez liczne grono kibiców na całej trasie półmaratonu. Wzajemna motywacja i wsparcie oraz pozytywna atmosfera dodawała skrzydeł aby z uśmiechem minąć linię mety. Półmaraton ONICO Gdynia rozpoczął tegoroczną edycję półmaratonów wchodzących w skład Korony Polskich Półmaratonów w 2018 r. Następny półmaraton odbędzie się w miejscowości Sobótka gdzie nasi reprezentanci walczyć będą o punkty w Mistrzostwach Szkolnictwa Wojskowego.


Naszym zawodnikom życzymy kolejnych udanych startów i bicia kolejnych życiowych rekordów, kolejne zawody już w tą sobotę 24 marca Półmaraton Ślężański oraz Mistrzostwa Uczelni Wojskowych w półmaratonie.

polmaraton 18032018 1