MARATONY ROWEROWE MTB

mtb 1  Zbliża się koniec sezonu rowerowego, choć nie dla wszystkich, który obfituje w liczne zawody. Maratony MTB gromadzą liczne grono miłośników kolarstwa górskiego. Trójmiejski Park Krajobrazowy, jego leśne morenowe wzgórza oraz Puszcza Darżlubska, dają fantastyczne możliwości do uprawiania tej wymagającej dyscypliny.

  W miniony weekend, nasi reprezentanci stanęli na starcie dwóch najliczniej obsadzonych maratonów MTB. Ireneusz Kamiński, mimo odniesionej kontuzji, wystartował na najkrótszym (20 km) dystansie MTB Gdynia Maraton, który pokonał w czasie 01:06:43 i zajął 44 miejsce w kat. Open (346 sklasyfikowanych) oraz 11 miejsce w kategorii M4. Trasa o łącznym przewyższeniu ok. 560 metrów, w pierwszym odcinku była bardzo szybka, jednakże z każdym kilometrem stawała się coraz trudniejsza w związku z dużym błotem i śliskimi korzennymi odcinkami.

  MTB Gdynia Maraton zgromadził na starcie łącznie 450 zawodniczek i zawodników, do wyboru mieli dystanse 20, 40 oraz 60 km.

  W niedzielę wystartowała kolejna edycja Garmin MTB Series. To cykl trzech, odbywających się co tydzień wyścigów (Wejherowo, Stężyca, Rumia). Startujący mają do wyboru dwa dystanse: 28 km oraz 56 km. Na starcie tego dłuższego i jednocześnie trudniejszego, stanął Marcin Wawrzyniak.

  Trasa w Wejherowie liczyła 56 km oraz ok. 900 m przewyższeń razem dwie pętle, pokonane w czasie 02:38:22 co dało 57 miejsce w Open (90 sklasyfikowanych) oraz 13 miejsce w kategorii M4. Dla Marcina był to pierwszy start na dłuższym dystansie, musiał rozłożyć równomiernie siły. Samo ukończenie maratonu MTB jest satysfakcją, na trasie wszystko może się wydarzyć.

 

mtb 2mtb 3mtb 4mtb 5