REPREZENTACJA AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ W AUSTRII

austria 2019 1    Końcówka września to czas wielkiego wyzwania dla naszych biegaczy. Po raz drugi pojechali Oni do Austrii wziąć udział w bardzo ciężkim górskim biegu Schockl-XTrail. Jest to ekstremalny bieg na orientację na górze Schoclk (1445 m n.p.m.) w pobliżu miasta Graz w Austrii. W tym roku bieg był wyjątkowo trudny z powodu padającego deszczu (ulewy) i silnego wiatru, dodatkowym utrudnieniem był start naszych zawodników w mundurach ćwiczebnych.

Akademię Marynarki Wojennej oraz Klub Sportowy „Iskra” reprezentowali :

kmdr Praczyk Tomasz
st. chor. szt. Mar. Mrozowski Przemysław
st. chor. szt. Tołtyżewski Mariusz
chor. Działo Roman

Nasza drużyna w całości ukończyła wszystkie etapy biegu. Tak jak w zeszłym roku były to cztery podbiegi na wspomnianą górę o łącznej długości 17 km., i 1400 metrów przewyższenia. Nasi biegacze jak się okazało są wszechstronnie uzdolnieni. Dodatkowo  wzięli oni udział w I Międzynarodowym Turnieju Strzeleckim z broni pneumatycznej zorganizowanym przez Polonijny Klub Aktywności Sportowych – strzelectwo Sportowe PAKA-s z Wiednia. Kolejnym wyzwaniem była nauka strzelania z łuku sportowego i udział w zorganizowanych zawodach łuczniczych w terenie leśnym (niespotykana forma zawodów łuczniczych, polegająca na strzelaniu z łuku do celów w lesie). Cele w większości są w bardzo niedogodnych miejscach np. za drzewami lub w zagłębieniach podczas gdy zawodnik musi strzelać z oznaczonego miejsca).

austria 2019 2austria 2019 3austria 2019 4austria 2019 5

austria 2019 6austria 2019 7austria 2019 8austria 2019 9

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej www.pai.media.pl,www.schoeckkl-xtrail.at, z archiwum Arkadiusza Paluczaka oraz archiwum zawodników. Więcej o wyjeździe naszych zawodników do Austrii można przeczytać na nw. stronie internetowej. http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=6466/

ULTRA BAŁTYCKA SZTAFETA 2019

usb 02  To już druga edycja Bałtyckiej Sztafety, którą wszyscy dobrze pamiętają z roku 2018.  Dokonano wówczas czegoś niemożliwego! Sztafety biegaczy przebiegły polskie wybrzeże od Latarni Morskiej w Krynicy Morskiej aż do Latarni Morskiej w Świnoujściu. Ubiegłoroczny bieg trwał prawie 62 godziny, a zawodnicy biegli podzieleni na drużyny 5-6 osobowe zmieniając się co 15-20 km. (nie licząc odcinków obowiązkowych Maratonu i Półmaratonu).

W tym roku organizatorzy zaskoczyli wszystkich (nawet siebie samych ) Wymyślili Ultra Bałtycką Sztafetę na 3 dystansach 100, 65 i 30 kilometrów. Na trasie Władysławowo – Hel – Rewa, wyznaczono trasy:

dystans 100 km (Władysławowo – Hel – Władysławowo – Rewa),

dystans 65 km (Hel – Władysławowo – Rewa)

dystans 30 km (Władysławowo – Rewa).

Jako pierwszy rozpoczął się ultra bieg na 100 km. O godzinie 01.00 (może kilka minut później) 16 czerwca 2019 r. z Władysławowa w kierunku Helu wystartowało 5 śmiałków (w tym reprezentanci AMW kmdr Mariusz WĄŻ i st. chor. sztab. Mariusz TOŁTYŻEWSKI) asekurowani przez Team rowerowy. W strugach deszczu, grzmotów i błyskawic pokonując 17 km dotarli do pierwszego punktu kontrolnego w Jastarni. Kilka minut odpoczynku i pobiegli dalej w kierunku Helu. Na tym odcinku wyłonił się już lider – Łukasz GAURA, który utrzymał pierwsze miejsce do końca biegu.

Czytaj więcej: ULTRA BAŁTYCKA SZTAFETA 2019

SEZON NA TRIATHLON

tri ik 01   Szeroka działalność naszego klubu, ilość aktywnie startujących zawodników powiększyła się o nowość – zawody triathlonowe. Swój debiut w tej wymagającej dyscyplinie zaliczył Ireneusz Kamiński. W dniu 8 czerwca wystartował w 1/8 Iron Man - Marbruk Triathlon Charzykowy (475 m pływanie, 22,5 km rower, 5,250 m bieg)  i z czasem 1:13:55 zajął 65 miejsce open (22 w kategorii). Na mecie zameldowało się 310 uczestników. Udany debiut. Dobry wynik zapewnił sobie m.in. przez bardzo szybką jazdę rowerem, gdzie uzyskał średnią prędkość 37,5 km/h.

Zachęcamy wszystkich czujących się na siłach członków klubu i nie tylko do udziału w Flota International Triathlon, które odbędą się w Gdyni w dniu 29 czerwca br. - zapisy https://b4sportonline.pl/Triathlon_Flota/zapisy_na_sztafety__flota_international_triathlon?lang=pl

To zawody współorganizowane przez naszą uczelnie na dystansie 1/8 Iron Man są wspaniałą okazją do sprawdzenia się w triathlonie.

 

tri ik 02

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą.

wfl2019 1  Już szósty raz odbył się bardzo wyjątkowy bieg ”Wings for Life World Run”. O jego wyjątkowości stanowi kilka faktów:

  • jest to jedyny bieg na świecie, podczas którego meta goni zawodników,
  • odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie (Poznań 1300),
  • 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest do organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym.

W tym roku prawie 8000 osób stanęło na starcie polskiej edycji biegu Wings for Life World Run. Bieg drugi rok z rzędu rozpoczynał się na terenie Targów Poznańskich. Tegoroczna formuła biegu została lekko zmodyfikowana - aby nie "zamęczyć" biegaczy samochód pościgowy przyśpieszał co pół godziny a nie jak w poprzednich edycjach co godzinę. Zmiana ta spowodowała znaczne skrócenie biegu. 5,5 godziny – tyle trwała ucieczka przed Samochodem Pościgowym, ubiegłorocznego globalnego zwycięzcy, 30-letniego Szweda Arona Andersona, który poruszając się na wózku do użytku codziennego, w Sunrise na Florydzie, pokonał 89,85 km. W tym roku Globalnym Zwycięzcą został Rosjanin Ivan Motorin, który w Izmirze pokonał 64,37 km. Globalną Zwyciężczynią została jego rodaczka Nina Zarina startująca w Zug, gdzie przebiegła 53,72 km. Ponad to jednym z ważniejszych wydażeń było przekroczenie linii startu o własnych siłach przez Davida Mzee, który był sparaliżowany na skutek wypadku, a dzięki wzięciu udziału w jednym z wielu przełomowych projektów badawczych dotowanych przez Wings for Life, już dziś mógł przejść niewielki dystans podczas Światowego Biegu w Zug w Szwajcarii.

Jak co roku nie mogło zabraknąć reprezentacji Klubu Sportowego ISKRA przy Akademii Marynarki Wojennej w składzie: kmdr Mariusz WĄŻ, st. chor. sztab. mar. Michał ZABŁOTNY oraz st. chor. mar. Tomasz GŁOWACKI.

wfl2019 2