Garmin MTB Series – Etap II i Finał

garmin paz2017 1   Drugim etapem Garmin MTB Series była Stężyca . Miejscowość ta położona na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego , pełna uroków, dzikiej przyrody oraz przepięknych widoków. Był to szybki etap z kilkoma ostrymi podjazdami . Trasa prowadziła głównie szutrowymi odcinkami  poprzez pola i łąki, wyjątkowo mało przez las. Przeciwny wiatr nie pomagał zawodnikom, ale na szczęście sucho . Nasz jedyny reprezentant – Marcin Wawrzyniak ukończył dystans MEGA w Stężycy na  57 miejscu Open z czasem 02:12:28. Suma czasów z dwóch wyścigów dała mu dobre 49 miejsce przed startem w  ostatnim etapie zmagań, czyli start z najlepszymi zawodnikami z pierwszego sektora.

Finał Garmin MTB Series, który odbył się w Rumii okazała się najbardziej wymagającą rundą . Suma przewyższeń wyniosła 1500 m tj. dwa razy więcej niż w poprzednich etapach .  Trasa bardzo trudna technicznie z licznymi podjazdami  oraz singlami. Jazdę utrudniało w wielu miejscach błoto dając się we znaki  uczestnikom Garmina. Kilku czołowych zawodników nie ukończyło tego etapu . Marcin ukończył wszystkie wyścigi  bez defektu ,  co dało mu dobre 43 miejsce Open oraz 10 w kategorii M40-49.